Haber Detayı
05 Eylül 2018 - Çarşamba 17:33 Bu haber 768 kez okundu
 
BİR YILLIK TAKVİM OLUŞTURDULAR
SPOR Haberi
BİR YILLIK TAKVİM OLUŞTURDULAR

Maltepe’de bir yıl önce kurulan ve yaptığı çalışmalarla dikkat çeken Maltepe  Ardahanlılar Derneği Başkanı, STK’lar arasındaki iletişimsizlikten şikayetçi oldu

Maltepe Ardahanlılar Derneği Başkanı ve yönetim kurulu üyeleri Maltepe Ekspres’le düzenledikleri kahvaltıda bir araya geldi. Dernek Başkanı Yaşar Gelir, yönetim kurulu üyeleri Yakup Canpolat, Nilgün Sevdiren, Erol Uçarman, Ali Uçarman, Turgay Akpınar’ın yer aldığı buluşmada bir yıl önce kurulan derneğin çalışmaları konuşuldu. Başkan Gelir, Maltepe Ekspres’e bir yıl içerisinde yaptıkları çalışmaları anlatırken önümüzdeki bir yıl için de planladıkları konusunda bilgi verdi. Maltepe’de yer alan hemşeri dernekleri başta olmak üzere tüm sivil toplum kuruluşları arasında bir iletişim eksikliği olduğunu ifade eden Dernek Başkanı Yaşar Gelir, “bizler doğduğumuz topraklara da yaşadığımız topraklara da sahip çıkmalıyız. Bu nedenle her birimizin doğduğu topraklar farklı olabilir ancak burada yaşıyorsak hepimizin ortak paydası Maltepe ve bunun için bir araya gelmeliyiz” diye konuştu. Bir yıldır faaliyette olmalarına rağmen bugüne kadar kimsenin kapılarını çalmadığını ifade eden Gelir, küskünlük içerisinde olmayacaklarını ve önümüzdeki dönem kendilerinin ilçedeki tüm hemşeri derneklerini ziyaret edeceklerinin de altını çizdi.

1 YAŞ KUTLAMASI

Dernek olarak ekim ayı içerisinde kuruluş kutlaması planladıklarını ve  bunun için 1.yaş yıldönümü kokteyli düzenleyeceklerini ifade eden Gelir, “11 Kasım’da dernek üyelerimizle birlikte Anıtkabir’i ziyaret edeceğiz” dedi.

SOSYAL SORUMLULUK

Sosyal sorumluluk projelerinde de yer alacaklarını ve bu yönde halkın bilinçlendirmesi için birçok çalışmaya imza atacaklarını kaydeden Gelir, bir yıllık çalışma takvimini şöyle özetledi: “Çocuk ve Hayvan hakları ile ilgili panel düzenleyeceğiz, Maltepe yöre dernekleri ile toplantılar düzenleyerek bir araya geleceğiz. 23 Şubat Cumartesi Ardahan'ın kurtuluşu  ve Kaz Gecesi etkinliğimiz olacak.  21-26 Mart Orman Haftası nedeni ile Maltepe Ormanlarında bir bölgeye Ardahanlılar Hatıra Ormanı fidan dikimi gerçekleştireceğiz.  1-7 Nisan Sağlık Haftası nedeni ile Sağlık ile ilgili panel yapacağız. Ülkemizin kanayan yarası haline gelen çocuk tacizi, tecavüz ve istismarı ile ilgili düzenleyeceğimiz etkinlikle farkındalık oluşturmaya gayret edeceğiz.  Dünya uyuşturucu ile mücadele günü dolayısı ile etkinlik yapılması, Temmuz 2019’da Ardahan'daki yapılacak festivallere katılım sağlayacağız. Tüm bu etkinliklerin yanı sıra dernek yönetim kurulu tarafından; basın yayın kuruluşlarını da ziyaret ederek çalışmalarımız hakkında sıklıkla bilgi vereceğiz.

Kaynak: Editör:
Etiketler:
Yorumlar
Haber Yazılımı