Haber Detayı
10 Eylül 2018 - Pazartesi 18:43 Bu haber 699 kez okundu
 
ÖZKAN: HAZIRIZ
EKONOMİ Haberi
ÖZKAN: HAZIRIZ

CHP Maltepe İlçe Başkanlığı partinin kuruluşunun 95. Yılı nedeniyle bir resepsiyon düzenledi

 

Maltepe Cumhuriyet Halk Partisi ilçe başkanı Engin Özkan ”Önümüzdeki yerel seçimlerde Maltepe için hiç bir sıkıntının olmadığını söyleyerek “İstanbul’u tekrar halkımıza kazandıracağız”dedi.


CHP Maltepe ilçe Başkanlığı tarafından parti binasının teras katında 95. Kuruluş yılı nedeniyle verilen  resepsiyona İl Başkan Yardımcısı Cemal Atagül, Maltepe Kadın Kolları Başkanı Selver Sönmez, Maltepe Gençlik Kolları Başkanı Gökhan Demir, Maltepe Belediyesinin CHP’li meclis üyeleri, eski ilçe başkanları, muhtarlar ve davetliler katıldı. Davetlilerle yakından ilgilenen İlçe Başkanı Özkan, yaptığı konuşmada CHP’nin Türkiye’nin en köklü partisi olduğunu hatırlattı. Özkan konuşmasında şunları söyledi: CHP köklü bir partidir, güçlü bir partidir. Celal Bayar’lar gibi renkli isimler çıkarmıştır. Her biri bu ülkeye hizmet etmiş, okullar, yollar, barajlar yapmıştır. Hiç biri Türkiye’ye demokrasi getirmek için tek adamlık yapmamıştır. Hitler’lerin iktidar olduğu yıllarda İnönü Türkiye’de çok partili sisteme geçişle demokrasinin önünü açmıştır. Vakti gelince Çankaya’dan inmesini bilmiştir."

Önümüzdeki yerel seçimlerde Maltepe için hiç bir sıkıntının olmadığını söyleyen ve İstanbul’u da kazanacaklarını ifade eden Özkan şöyle devam etti: “Vekillerimiz söylüyor Maltepe ormanları için planlar çıkarılıyor. Ağaçlar katledilecek Buradan Cumhurbaşkanımıza da sesleniyorum Bu yol yol değil. MHP’ si BDP’ si CHP ‘si İYİ partilisi hep birlikte kol kola bütün partiler sokaklara çıkmalı. Suriye parasının karşısında bile Türk lirasının değer kaybetmesi çok üzücü. Bunu hak etmiyoruz. Bizim ülkemiz bereketli topraklara sahiptir. Yüzyıllarca  bir çok medeniyetleri barındırmıştır, yine kendimize yeter bu topraklar. Biz kimseyi ayrıştırmıyoruz. Bu yüzden birlik resepsiyonu adını verdik bu geceye. Biz Maltepe’yi de İstanbul’u da Türkiye’yi de daha yaşanır bir yer yapmak istiyoruz.”

Resepsiyon da daha sonra İzmir, Gençlik ve Onuncu Yıl marşları ile Atatürk’ün sevdiği şarkı ve türküler seslendirildi.

 

Kaynak: Editör:
Etiketler:
Yorumlar
Haber Yazılımı