Haber Detayı
10 Eylül 2018 - Pazartesi 16:16 Bu haber 637 kez okundu
 
‘ANDIMIZI GERİ İSTİYORUZ’ EYLEMİ
- Haberi
‘ANDIMIZI GERİ İSTİYORUZ’ EYLEMİ

Cumhuriyet Kadınları Anadolu Yakası Şubeleri üyeleri Maltepe’de düzenledikleri eylemde okullarda kaldırılan ‘Andımız’ı geri istedi

Kadınlardan ‘Andımız’ı geri istiyoruz eylemi. İlkokullarda kaldırılan ‘Andımız’ın tekrar okutulmasını isteyen Cumhuriyet Kadınları Anadolu Yakası Şubelerine üye kadınlar Maltepe’de bu nedenle imza  kampanyası ve eylem düzenledi. ‘bir imza da sen ver Andımız’ı geri istiyoruz’ eyleminde yapılan ortak açıklamada da şu ifadelere yer verildi: “Andımızın ana sınıfından başlayarak en az 9. Sınıfa kadar çocuklarımıza okutulmasını milli Eğitim Bakanımız ziya Selçuk’tan talep ediyoruz. 1933 yılında okutulmaya başlanılan ‘Andımız’ın 2013 yılında kaldırıldı.  Bu durum çocuklarımızın  doğru eğitimini milli ve manevi değerlerimizi kazanmalarını engelleyen büyük bir hata olmuştur. Andımızın kaldırılması ülkemiz düşmanlarını bizi bölüp parçalamak isteyenleri sevindirmiş aziz milletimizi ise derinden üzmüştür. Unutulmamalıdır ki yaşadığımız bu zor coğrafyada var olabilmemizin ilk ve tek vazgeçilmez şartı ulus devlet olabilmektir. Güçlü bir ulus devlet için güçlü ve onurlu özverili bir millet inşa etmek şarttır.”

Derneğinin tüm ülkede 10 Eylül’den itibaren imza kampanyası düzenleyeceğinin de hatırlatıldığı açıklamada kadınlar  hep birlikte Andımızı okudu.

Kaynak: Editör:
Etiketler:
Yorumlar
Haber Yazılımı