Haber Detayı
17 Eylül 2018 - Pazartesi 20:52 Bu haber 764 kez okundu
 
MALTEPE'DE 70 BİN ÖĞRENCİ DERS BAŞI YAPTI
- Haberi
MALTEPE'DE 70 BİN ÖĞRENCİ DERS BAŞI YAPTI

Yeni ders yılının başlaması nedeniyle düzenlenen törende konuşan Maltepe Kaymakamı, öğrencilerin akademik başarısı kadar erdemli nesiller olmasının önemine dikkat çekti

2018-2019 Eğitim Öğretim yılı başladı. Maltepe’de de eğitim öğretim yılının başlaması nedeniyle Kadir Has İlkokulunda tören düzenlendi. Maltepe’de 70 bin öğrenci ve 5 bini aşkın öğretmenin ders başı yaptığı eğitimin ilk gününde konuşan Kaymakam Meftun Dallı, akademik başarılarının yanında ahlâklı, erdemli bireylerin yetişmesinin önemine değindi. Dallı, “Tarihini, coğrafyasını bilen, bir arada yaşama kültürünü edinmiş,  birbirini seven, ülkesi, vatanı söz konusu olduğunda her şeyin teferruat olduğunun farkında olan insanlar olarak yetişmelerinin, bu yeni başlangıçla inşallah mümkün olmasını diliyorum” diye konuştu.

BAĞIMLILIKTAN UZAK DURUN

Yeni eğitim öğretim yılının hayırlı olması temennisinde de bulunan Dallı konuşmasına şöyle devam etti: “Bu sene yeni bir başlangıç yapmaya çalışıyoruz. Bu yeni başlangıcın başarıya ulaşmasını öncelikle temenni ediyorum. Bunun için hepimizin elimizden gelen gayreti göstermemiz gerekiyor. Onun için bu yıl ailelerimizin, öğretmenlerimizin ve okul yöneticilerimizin iş birliği içinde olmasını canı gönülden temenni ediyorum. Sevgili çocuklar her türlü bağımlılıktan uzak durun. Sizler daha ilkokuldasınız, sizin bağımlılığınız sosyal medya dediğimiz tabletler, akıllı telefonlar. Ama yine de öğretmenlerinizin ve ailelerinizin bu konudaki nasihatlerine kulak verin, derslerinize çok çalışın. Ülkemizin geleceği, sizlerin daha güzel, daha müreffeh bir ülkede yaşamanız şimdiden çalışmanıza, gayret etmenize bağlı.  Eğitim-öğretim yılınızın sıkıntısız, kazasız, belasız geçmesini temenni ediyorum tekrar hepinize sevgiler, saygılar sunuyorum.”

OKULU KENDİ EVİNİZ BİLİN

Yeni eğitim öğretim yılının başlaması nedeniyle düzenlenen törende konuşan İlçe Milli Eğitim Müdürü Faik Kaptan’da çocukların okulda kendilerini evlerinde gibi hissetmeleri gerektiğini söyledi. “Geliş gidişlerine nezaret etmek üzere hem Maltepe Belediyemizin hem de güvenlik güçlerimizin aldığı tedbirler olacak” diyen Kaptan, desteklerinden ötürü Maltepe Belediyesi ve İBB’ye teşekkür etti. Konuşmasının hiçbir bölümünde Başöğretmen Mustafa Kemal Atatürk’ün adını dahi anma gereği duymayan Kaptan şöyle dedi: “Öğretmenlerimizden öğrencilerimizi kucaklamalarını, Milli Eğitim Bakanımızın ifade ettiği gibi çocuklarımızın okula istekle gelmelerini temin etmelerini adeta okullarımızı kendi evleri gibi terk etmek istemeyecekleri bir mekân haline getirmelerini özellikle rica ediyorum. Öğretmenlik gerçekten değer biçilemeyen kutsal bir meslektir. Sevgili velilerimizden de öğretmenlerimize güvenmelerini, öğretmenlerimizin çocuklarımız için her türlü fedakârlığı yapacaklarını, bu gayret içerisinde olacaklarını unutmamalarını, işbirliği yapmalarını rica ediyorum. Sevgili yavrularımıza da çok çalışmalarını, başarılı olmanın temel kuralının çalışmak, olduğunu unutmamalarını ifade etmek istiyorum. Yeni eğitim-öğretim yılının hepiniz için hayırlı olmasını diliyorum.”

MUSTAFA KEMAL’E BORÇLUYUZ

Genç ve üreten beyinlerin yetiştirilmesinin önemine dikkat çeken Maltepe Belediye Başkanı Ali Kılıç’sa İlçe Milli Eğitim Müdürü Kaptan’a adeta cevap verir gibi konuştu. Tüm öğrencilere ve eğitim camiasına yeni eğitim-öğretim sezonunda başarılar dileyen Maltepe Belediye Başkanı Ali Kılıç, “Bu topraklarda, al bayrağımız dalgalanıyor, özgür bir Türkiye’de yaşıyorsak, bunu Mustafa Kemal Atatürk ve mücadele arkadaşlarına borçluyuz. Başöğretmen’i anmadan yol alma şansı olmaz. Geçmişte yapılanlara saygı duymadan, geleceği şekillendiremeyiz. Gençliğine yatırım yapmayan toplumlar, birilerinin sömürgesi olmaktan kurtulamazlar. Dünyanın küçük bir köye dönüştüğü bu çağda, genç ve üreten beyinler yetiştirmeliyiz. Mustafa Kemal Atatürk’ün öğrencileri de, dünyanın her köşesine fikirlerini taşıyabilmelidir” diye konuştu.

Açılış töreni halk oyunları gösterisi ve şiirlerin okunmasıyla devam etti. Daha sonra öğrenciler sınıflara girerken İlçe Milli Eğitim Müdürü Faik Kaptan Maltepe Belediyesi tarafından hazırlanan hediyeleri öğrencilere dağıttı.  Maltepe’de düzenlenen eğitim öğretim yılı açılış törenine AK Parti İstanbul Milletvekili Osman Boyraz, AK Parti İlçe Başkanı Mehmet Erikçi, şube müdürleri, öğretmenler, öğrenciler, veliler ve çok sayıda vatandaş katıldı.

 

Kaynak: Editör:
Etiketler:
Yorumlar
Haber Yazılımı