Haber Detayı
19 Eylül 2018 - Çarşamba 20:21 Bu haber 673 kez okundu
 
OKULLAR ZABITA İLE DAHA GÜVENLİ
- Haberi
OKULLAR ZABITA İLE DAHA GÜVENLİ

Yeni eğitim öğretim yılının başlamasıyla birlikte Maltepe Belediyesi Zabıta ekipleri de okul önlerinde huzur ve güvenlik için yerini aldı

Maltepe Belediyesi’nin, büyük ilgi gören ücretsiz öğrenci servisleriyle birlikte başlattığı ve 4'üncü yılını dolduran okul önlerine zabıta uygulaması, yeni eğitim öğretim yılında da devam ediyor. İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü ile birlikte belirlenen okulların önünde devam edilen uygulamayla, öğrencilerin huzurlu ve güvenli biçimde okullarına ulaşmaları amaçlanıyor. Zabıta ekipleri, trafiğin düzenlenmesinin dışında, kolluk kuvvetlerine de yardımcı olacak şekilde uyuşturucu ve benzeri tehditlere karşı da öğrencileri koruyor.

ÇOCUKLARIMIZIN GÜVENLİĞİ HER ŞEYDEN ÖNEMLİ

Çocukların güvenliğinin her şeyden önce geldiğini ifade eden Maltepe Belediye Başkanı Ali Kılıç, “Çocuklarımızı, gençlerimizi tehdit eden uyuşturucuyla mücadele etmek ve kötü alışkanlıklardan çocuklarımızı korumak adına okul önlerinde zabıta birimleri kurmuştuk. Çok olumlu dönüşler aldığımız bu uygulamaya, bu sene de devam ediyoruz” diye konuştu. Trafik zabıtalarının aynı zamanda, tehlike arz eden durumlara karşı gerekli birimleri bilgilendirerek rapor tutacağını hatırlatan Kılıç, “Çocuklarımız böylece okullarına güvenle gidip gelecek” dedi.

 

 

Kaynak: Editör:
Etiketler:
Yorumlar
Haber Yazılımı