Haber Detayı
20 Eylül 2018 - Perşembe 19:09 Bu haber 567 kez okundu
 
HER ZAMAN GÖNLÜMÜZDESİNİZ
- Haberi
HER ZAMAN GÖNLÜMÜZDESİNİZ

19 Eylül Gaziler Günü nedeniyle gazi ve aileleri onuruna yemek veren Maltepe Kaymakamı Meftun Dallı, “Sizler bizim her zaman kalbimizde gönlümüzdesiniz” dedi

Maltepe Kaymakamı Meftun Dallı, 19 Eylül Gaziler Günü nedeniyle ilçedeki gazi ve aileleri onuruna bir yemek verdi. Cevahir Hotel İstanbul Asia düzenlenen programa, Garnizon Komutanı Tuğgeneral  Mehmet Salih Akay,  Belediye Başkan Yardımcısı Ömer Ekşioğlu, İlçe Emniyet Müdürü  Efkan Korkmaz,  AK Parti İlçe Başkanı Mehmet Erikci, CHP İlçe Başkanı Engin Özkan, MHP İlçe Başkan Yardımcısı Yücel Şahin, kurum amirleri, muhtarlar, gaziler ve yakınları katıldı. Kur'an-ı Kerim tilavetiyle başlayan programda Kaymakam Dallı, gazi ve yakınlarının hepsiyle yakından ilgilendi.

Gazilik unvanının Türk Milleti için ne kadar önemli bir kavram olduğunu belirten Dallı, “Gazilik Türk Milletinin nazarında en büyük payelerden, en büyük rütbelerden birisi, daima şehitlik ile birlikte zikredilen, anılan gönüllerimizde, kalplerimizde, kültürümüzde çok büyük yeri olan bir kavramdır. En aziz varlığımız olan canımızı vatanımız, namusumuz, şerefimiz, onurumuz için ortaya koymakla ancak gazi oluyoruz. Sizler, bu ulvi işi yapmış insanlar olarak bizim daima minnet duyacağımız büyüklerimiz, kardeşlerimizsiniz” dedi. 19 Eylül Gaziler Gününün sembolik olduğunu ifade eden Dallı konuşmasına şöyle devam etti: “Sizler her zaman bizim kalbimizde, gönlümüzdesiniz. Sizlere duyduğumuz minnet sadece bir gün, bir hafta değil sizler bu toprakları vatan yapmak için canını ortaya koyan insanlarsınız. Size duyduğumuz minnet hakikaten çok büyük. Ben bir kere daha burada sizlere minnetlerimi ifade ediyorum. Aramızdan ayrılıp ahirete irtikal eden gazi kardeşlerimize Cenabı Allah’tan rahmet diliyorum, şehitlerimizi rahmetle, minnetle, şükranla anıyorum.”

 

Kaynak: Editör:
Etiketler:
Yorumlar
Haber Yazılımı