Haber Detayı
25 Eylül 2018 - Salı 20:30 Bu haber 1054 kez okundu
 
TOPLUM OLARAK ANLAMAKTAN UZAĞIZ
SAĞLIK Haberi
TOPLUM OLARAK ANLAMAKTAN UZAĞIZ

Engelli vatandaşların yaşadığı sorunların ele alındığı toplantıda konuşan Maltepe Belediye Başkanı Ali Kılıç; “Engellilere sorun çıkartan aslında, tırnak içinde biz engelli olmayanlarız” dedi

Engelsiz Yaşamı Destekleme Derneği ile Ulusal Kanal’ın ortaklaşa düzenlediği Engelsiz Yaşam paneli TSKM’de gerçekleştirildi. Panelde söz alan Belediye Başkanı Ali Kılıç, “Engellilere sorun çıkartan aslında, tırnak içinde biz engelli olmayanlarız. Yani toplum olarak onları anlamaktan çok uzağız. Bir keresinde görme engelli bir kardeşim, aday adaylığım döneminde bana gelerek, ‘Eğer seçilirseniz şu ağaçların dallarını budar mısınız?’ diye sorduğunda ‘Anlayamadım’ demiştim. Meğer yürürken ağaçları görmediğinden, sürekli o sarkan dallar yüzünü çiziyormuş. Bu benim için çok önemli bir dersti. Öncelikle bu sorunları aşabilmemiz için empati kurmamız gerekiyor” dedi.

YAPAMADIKLARIM İÇİN ÖZÜR DİLİYORUM

Görevde bulunduğu süre içinde engellilerin sorunlarıyla ilgilendiğini belirten Kılıç buna rağmen yapamadıkları yüzünden de onlardan özür dilediğin ifade etti.  Kılıç, “Engelli kardeşlerimin kaldırım sorunlarından tutun, sokakta seyahat edip sosyalleşmelerine kadar bir dizi sorun var. Biz bu yönde Üreten Engelliler Merkezi’ni açtık. Burada engelli çocuklarımız, Sevgi Kafe’de çalışıyor ve kese kâğıdı üreterek hayatın içine katılıyor” diye konuştu.

 

Kaynak: Editör:
Etiketler:
Yorumlar
Haber Yazılımı