Haber Detayı
02 Ekim 2018 - Salı 16:20 Bu haber 287 kez okundu
 
MUHTARLARLA TOPLANTI
EKONOMİ Haberi
MUHTARLARLA TOPLANTI

CHP Maltepe İlçe Başkanı Engin Özkan, mahalle muhtarlarıyla bir araya geldi. Birçok mahallenin Anadolu’daki bazı illerden fazla nüfusa sahip olduğunu ifade eden Özkan,  muhtarlarla sorun ve çözüm önerilerini konuştu

 

Maltepe’de mahalle muhtarlarıyla düzenlenen toplantıda bir araya gelen CHP İlçe Başkanı Engin Özkan, ortak hedefin sokakların ve mahallelerin daha güvenli daha yaşanılır hale nasıl getirileceği olduğunu söyledi. Muhtarların mahallerinde çok önemli hizmet verdiğini ve bu kurumların daha da geliştirilmesi gerektiğini kaydeden Özkan, “Muhtarlıklarımız belediye yönetiminde daha nasıl söz sahibi olabilir bunların tartışılıp yasalarla şekillendirilmesi lazım. Mahallelerimiz Anadolu’da birçok ilden daha fazla nüfusa sahip. Bunların alt yapısını oluşturmak gerekiyor. Bunları hep birlikte konuşup yeni çözümler üretmeliyiz” dedi. Maltepe’nin çok önemli bir yerde olduğunu yeşille mavi arasına sıkıştığını ancak bundan faydalanamadığını ifade eden İlçe Başkanı; “”Yeşille mavinin arasında yer alan ancak ne yeşili ne maviyi yaşayabilen bir şehir. Bunu nasıl yapacağız otopark sorununu çözeceğiz yeterli sayıda lisemiz yok. Bazı okullarımızda mevcutlar çok yüksek ve bu hepimizin sorunu” şeklinde konuştu.

İDDİALIYIZ KAZANACAĞIZ

Mart 2019’de yapılacak yerel seçimlere de değinen CHP İlçe Başkanı Özkan konuşmasına şöyle devam etti: “Biz CHP olarak 10 yıldır Maltepe’yi yönetiyoruz. Biz yine kazanmak istiyoruz hatta iddiamız şu büyükşehiri de kazanacağız. Bir siyasi partinin bu iddiayı koymasından doğal bir şey olamaz. Bunun için çalışıyoruz. Hayallerimiz var bu şehre dair. Bu kent çok zengin kültürü olan kadim bir kent. Kültürel mirası çok zengin. Bu şehrin daha iyi yönetilebileceğini iddia ediyoruz. Maltepe için de yeni döneme dair projeleri tüm mahallelerde oluşturuyoruz. Neler yaptık neler yapabilirizi konuşuyoruz.”

Toplantının soru cevap bölümünde muhtarlar özellikle belediye tarafından açılan kreşlerin ücret ile imar konusunu dile getirdi. Özkan, kreşlerin 900 TL karşılığı hizmet verdiğini özel kreşlere göre rakamın düşük olmasına karşın genel anlamda yüksek göründüğünü belirterek bununla ilgili belediye ile görüştüklerini ifade etti. Özkan, “ Kreşlerden 900 TL alınıyor ama birçok özel kreşten daha kaliteli hizmet veriliyor. Anaokuluna gitmek her çocuğun hakkı. Okullardaki  çocukların yemeğinin de verilmesi gerekiyor. 900 TL bence de yüksek bir rakam. Bu eleştirilerinizi ben Belediye Başkanımıza da iletirim. Ama şu bir gerçek kaynaklar sınırlı talepler sonsuz. Bu da bir denge meselesi. Altıntepe’de bir saat otopark aramak zorunda kalıyorsunuz ama bu bugünün sorunu değil yılların sorunu.  Planlamanın ciddi şekilde yapılması gerekiyor. Nüfusun orayı kaldırıp kaldırmayacağına bağlı” dedi. Halkta ev yenilensin ama cebinden para çıkmasın beklentisi oluştuğunu hatırlatan Özkan, ”Böyle bir yöntem yok. Bugünkü krizin sebebi de bu. İşte balon patladı” diyerek böyle bir şeyin mümkün olmadığının altını çizdi.

Kaynak: Editör:
Etiketler:
Yorumlar
Haber Yazılımı