Haber Detayı
04 Ekim 2018 - Perşembe 20:19 Bu haber 950 kez okundu
 
MEMİŞ “70 BİN EVLADIMIZ VAR.”
- Haberi
MEMİŞ “70 BİN EVLADIMIZ VAR.”

Cesur Kılıç Spor ve Eğitim Kulübü’nün düzenlediği, aylık söyleşi programının konuğu Maltepe İlçe Milli Eğitim Şube Müdürü Gökhan Memiş kulübün çalışmalarını memnuniyetle takip ettiklerini söyledi

 

Maltepe İlçe Milli Eğitim şube Müdürü Gökhan Kemiş, Cesur Spor Kulübü sporcuları ve aileleriyle bir araya geldi. Ziyarette çalışmalar hakkında bilgi veren Gökhan Memiş, “Biz 500 bin nüfuslu Maltepe ilçemizde 70 bin öğrenci ve 4 bin öğretmenimizle, ailelerimizle birlikte çocuklarımızı okutmanın ve geleceğe hazırlamanın gayreti içerisindeyiz. Bütün öğrenciler bizim evlatlarımız. Onlara nasıl daha iyi eğitim imkânı verebiliriz anlayışıyla, hükümetimiz çalışma yapıyor, yönetmelikler hazırlıyor. Öğrencilerimizi sosyal, kültürel ve sportif manada daha çok destekliyor. Örneğin; spor sağlıklı ve üreten insanlar için eğitimi mutlak destekleyen bir faaliyet. Ayrıca özellikle karate gibi disiplin sporu bilgili hocalarla yapıldığında gerçekten başarılı sonuçlar veriyor. Enerjinin açığa çıkarılması öğrenciyi rahatlattığı gibi, bireyin otoriteyle uyum içinde olmasını ve kurallara saygı göstermesini sağlıyor. Bu davranışta biz öğretmenleri ve aileleri destekliyor” dedi.

 Memiş, “İnanıyorum ki ailelerimiz bu kulübe çocuklarını yalnızca spor için getirmiyor. Bizler ana baba olarak bazen onlara yetersiz kalıyoruz. Fakat böylesi eğitim kulüpleri otorite, disiplin ve saygı sağlayarak uyumlu bir toplum yaratıyor. Çocuklarınızı bu bilinçle ve özveri ile getirdiğiniz için duyarlılığınıza teşekkür ederim. Ayrıca çocuklarımızı geleceğe hazırlamakta yıllardır büyük emek harcayan Cesur Kılıç Hoca ve değerli eğitim kadrosunu yürekten kutluyorum” diyerek kulüp çalışanlarına teşekkürlerini sundu. 

AİLELER OKUL ÇANTALARINDAN ŞİKAYET ETTİ

Sporcularla keyifli bir sohbet yapan Gökhan Memiş ailelerden ise özellikle okul çantaları konusunda şikayet dinledi. Okul çantası ağırlıklarından, ek kitap ücretleri, müfredat programının aynı gün yoğunluğu, zorunlu etüt gibi sıkıntılarını dile getiren veliler bu konuda çözüm isçtedi. Şube Müdürü Memiş, devletimizin ailelere destek için milyonlarca kitap dağıttığını, öğrenci ve velileri zorlayıcı değil yapıcı tedbirler aldığını ifade ederek bu konuda birlikte çözüm üreteceklerinin altını çizdi.

 

Kaynak: Editör:
Etiketler:
Yorumlar
Haber Yazılımı