Haber Detayı
30 Ağustos 2020 - Pazar 23:15 Bu haber 313 kez okundu
 
30 Ağustos: Destansı istiklal mücadelesi
30 Ağustos Zafer Bayramı nedeniyle bir mesaj yayınlayan Maltepe Kaymakamı Meftun Dallı, 30 Ağustos Zafer Bayramının destansı İstiklal Mücadelemizi taçlandırdığını söyledi
MALTEPE Haberi
30 Ağustos: Destansı istiklal mücadelesi

Maltepe Kaymakamı Meftun Dallı, 30 Ağustos Zafer Bayramı nedeniyle yayınladığı mesajında; zaferin yıldönümünü coşkuyla kutladıklarını söyledi. Dallı, vatan toprağının düşman işgalinden kurtuluşu olan 30 Ağustos’un destansı İstiklal Mücadelesini taçlandırdığını kaydetti. Kaymakam Dallı mesajında şöyle dedi: “Bu zafer yeni Türk devletinin kuruluşunun da habercisi olmuştur. Bu günde bu destansı mücadeleyi veren atalarımızın torunları olarak devletimize, bayrağımıza bağlılığımızı hep birlikte ifade ediyoruz.

30 Ağustos Zafer Bayramı, Türk milletinin gücüne inanması durumunda önünde hiçbir engelin duramayacağının da simgesidir.  Her aşaması eşsiz vatanseverlik ve kahramanlık destanlarıyla dolu olan milli mücadele sonucunda kazandığımız bağımsızlığı milletimiz milli birlik ve beraberlik anlayışıyla her zaman koruyacaktır.

Cumhuriyetimizin kurucusu Büyük Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü, silah arkadaşlarını, Kurtuluş Savaşının tüm kahramanlarını kanlarıyla, canlarıyla bu toprakları vatan yapan aziz şehitlerimizi, ebediyete intikal eden gazilerimizi saygı ve minnetle anıyor 30 Ağustos Zafer Bayramını en içten dileklerimle kutluyorum.”

Kaynak: Editör:
Etiketler: 30, Ağustos:, Destansı, istiklal, mücadelesi,
Yorumlar
Haber Yazılımı