Haber Detayı
08 Nisan 2020 - Çarşamba 15:20 Bu haber 506 kez okundu
 
AHOB ile ders ve sınav başarısını yakalayın
Zeka Soft tarafından geliştirilen AHOB (Anla-Hızlan-Odaklan-Başarı) kısa sürede öğrencilerdeki gelişimi ile dikkat çekti. Öğrencilerin ders ve sınav başarısını yükselten yazılımı kullanan 200 binden fazla öğrencinin ders başarılarının şanı sıra özgüvenlerindeki değişiklik de dikkat çekti
EĞİTİM Haberi
AHOB ile ders ve sınav başarısını yakalayın

Milli Eğitim Bakanlığı onaylı olan ve 15 günde gözle görülür farkındalık oluşmasını sağlayan AHOB kısa sürede 200 binden fazla kişinin tercihi oldu. Kamu ve özel birçok okulun tercihi olan yöntem; öğrencilerin dikkatini geliştiriyor, odaklanmasını güçlendiriyor. Çocukların okudukları metinleri tek seferde daha yüksek oranda anlamalarını sağlayan, özgüveni yükselten, okumayı sevdiren sistem yapay zekayı da içeriyor. Dünyanın ilk oyun sallaştırılmış anlayarak hızlı okuma yazılımı olan AHOB, her öğrenci tarafından bireysel olarak kullanılıyor.

GÖZLE GÖRÜLÜR ARTIŞ

5 kat dikkat artışı 3 kat odaklanma, 2 kat okuma hızı ve tek seferde okumayı anlama oranını yüzde 96’ya çıkaran yazılım çocukların başarısını da büyük oranda etkiliyor. Yapılan araştırmalarda sistemi kullanan öğrencilerin özgüveninin geliştiği, okumayı sevdiği, göz koordinasyonunun geliştiği anlayarak okuma hızının yükselmesinin yanı sıra dikkat eksikliğinin kaybolduğu, göz kaslarının güçlendiği de tespit edildi. Sınav ve ders başarısını artıran AHOB, birçok eğitimci tarafından da tavsiye ediliyor. Okuma yazma ve dil becerilerinde problem yaşayan öğrenciler üzerinde yapılan araştırmalarda AHOB’u kullananların tamamında bu sorunun ortadan kalktığı bilimsel raporlarla kanıtlandı.

ÖMÜR BOYU GEÇERLİ

Zeka Soft Maltepe İlçesindeki okullarda okuyan öğrenciler ömür boyu geçerli lisansa yüzde 50 indirimle 345 TL’ye sahip olabileceklerini açıkladı. Başvuru için 0-553-561 1 444 numaralı whatsapp hattından whatsap mesajı ile, veya 0542761 89 23 numaralı iletişim hattından okul isimleri ile müracaat edilmesinin yeterli olduğu kaydedildi.

Sistemi kullananlardan bazılarının yorumları ise şöyle:

Sınavlarda başarım daha çok arttı, daha hızlı okuyup daha çabuk anladım, kelimeli ve cümleleri daha iyi kavramamı ve zamandan  tasarruf sağladı.

Önceden sorular uzun geliyordu yarıda bırakıyordum. AHOB’dan sonra daha dikkatli okumaya başladım. Uzun paragraf sorularını anlamakta güçlük çekiyordum artık çok kolay anlayabiliyorum.

Yazılımı  konusunda eğitimcilerin görüşleri de şöyle:

Ayhan Erden (Okul Müdürü): Bütün okullara tavsiye edeceğim bir yazılım, kazanımları çok fazla.

Şükrü Oruç: Son yapılan sınavda gördük ki ilk 23 sıradaki öğrencilerimizin tamamı AHOB’u düzenli kullanıyor. Sistemi kullanmayan öğrencilerimiz ise ne yazık ki son sıralarda yer aldı.

Murat Demir(Okul Müdürü) Sadece iki haftada sistemi kullanan ve kullanmayanlar arasında gece ile gündüz kadar fark var.

HEYET RAPORU: TÜM ÖĞRENCİLER KULLANMALI

Edirne’de yapılan araştırma sonucunda hazırlanan heyet raporunda ise AHOB ile ilgili şu ifadelere yer verildi: “Programı bitiren öğrencilerin okuma hızlarının olumlu yönde geliştiği tespit edilmiştir. Başarılı öğrencilerin daha çok ilgilendiği görüldü. Tam anlamıyla uygulanabilirse programın öğrencilerin konsantrasyonunu arttıracağını, düşünme anlama ve algılama gibi zihinsel becerilerini geliştireceğini, okumayı monotonluktan çıkarıp zevkli hale getireceğini ve öğrencilerin başarılarını arttıracağını düşünüyoruz.”

 

Kaynak: Editör:
Etiketler: AHOB, ile, ders, ve, sınav, başarısını, yakalayın,
Yorumlar
Haber Yazılımı