Haber Detayı
08 Ekim 2019 - Salı 20:33 Bu haber 663 kez okundu
 
AK PARTİ İLÇE BAŞKANI ERİKCİ: 'POLAT'LARI SORDU
AK Parti Maltepe İlçe Başkanı Mehmet Erikci, belediyede çalışanlar ihale alanlara baktıklarında hep Polat soyadına denk geldiklerini belirterek Polat AŞ kim diye sordu? Erikci, Belediye Başkanı Ali Kılıç'ın önceki dönem vaadi olan M'EKPO ile ilgili hangi çalışmanın yapıldığını da dile getirdi. Erikçi belediyede yasalara uymayan her konuyu yargıya taşıyacaklarını da ifade etti
SİYASET Haberi
AK PARTİ İLÇE BAŞKANI ERİKCİ: 'POLAT'LARI SORDU

AK Parti Maltepe İlçe Başkanı, Maltepe’nin sorunlarını basın mensuplarıyla paylaştı. Sorunların çözümü noktasında muhalefet olarak ne yapabilirizi değerlendirmek istediklerini söyleyen İlçe Başkanı Mehmet Erikci, “Maltepe’de seçimi alamadık  İBB’yi de kaybettik ama İBB Meclisi ve 25 ilçesi kazanılmış durumda” dedi. Gelinen süreçte milletin kendilerine muhalefet görevini verdiğini dile getiren Erikci şöyle konuştu:

VİCDANIN SESİ OLACAĞIZ

Milletin vicdanı olabilmeyi başarma gayreti içinde olacağız. Maltepe’de muhalefet olabiliriz ama Türkiye’de iktidarız. Maltepe için yapmamız gereken çalışmalarımız var. Maltepe sadece belediyelerden ibaret değil. Maltepe’ye farklı yatırımlar var bunların takipçisi durumundayız. Marmara Hastanesinin takipçisi durumundayız. 2020’de açılması planlanıyor. 600 yataklı bu hastane  ilçemize kazandırılacak. Marmara Üniversitesi tümüyle Maltepe’ye geliyor. Maltepe’ye İŞKUR müdürlüğü kazandırmak için çalışmamız var. Başıbüyük mahallesinde orman sorunu var onların takipçisiyiz. Esenkent Mahallesinde TOKİ ile ilgili çalışmalarımız devam ediyor. Büyükşehirin Maltepe’ye yaptığı yatırımların takibini yapıyoruz. İstanbul’daki ilçeler içinde en fazla yatırım alan ilçe Maltepe. Buradan Sancaktepe’ye  bağlantı yolu çalışması var. Otopark ve sosyal tesis projeleri vardı onların da takipçisi olacağız.

YARGIYA TAŞIYACAĞIZ

Maltepe’de 20’den fazla önerge verdik. Bunları suç duyurusu haline getirip yargıya taşıyacağız. Biz Maltepe’nin vicdanı, eli ayağı olmaya devam edeceğiz. Geçtiğimiz yıl 30 milyonluk asfalt borçlanması yapıldı ancak asfalt dökülmedi bu para nereye gitti? Organik pazarda 5 yıldır bitmeyen bir kültür merkezi var.

BANKAMATİK MEMURLARI VAR

CHP’nin il başkan yardımcısı Maltepe’den maaş alıyor ve bankamatik memuru olarak çalışıyor. Maltepe Belediyesi terör örgütü üyeleriyle anılıyor diye basında haberler çıktı. Bu  sürecin de takipçisiyiz. Maltepe Belediyesi, avukatlarını Maltepe’nin hakları için değil yerel basını susturmak için kullanıyor. Avrupa yakasının en büyük parkı diye yaptıkları  parkı söküp düğün salonu yapmaya çalışıyorlar. MAPAK’la ilgili suç duyurusunda bulunacağız. Yine baz istasyonuyla ilgili suç duyurusunda bulunacağız. Maltepe Belediyesinin eş dost ve yandaşlar tarafından yönetildiği algısı var. Polatlar AŞ. diye bir ibare karşımıza sürekli çıkıyor. 'Polat’ların başkanın akrabaları olduğu ortaya çıkıyor. Bunların da takipçisiyiz...

M’EXPO NE OLDU?

M’EXPO fuar alanını söylemişti geçen dönem. Buyursun yapsın İBB’de onlarda. Bunun da takipçisi olacağız. Gelinen noktada Maltepe’yi iyi günler beklemiyor. Kapısında eylem yapan, maaşını alamayan işçiler, fahiş fiyatlara ihale vermeler yaşanıyor buna hep birlikte ‘dur’ diyeceğiz."

 

Kaynak: Editör:
Etiketler: AK, PARTİ, İLÇE, BAŞKANI, ERİKCİ:, 'POLAT'LARI, SORDU,
Yorumlar
Haber Yazılımı