Haber Detayı
15 Ağustos 2020 - Cumartesi 21:37 Bu haber 808 kez okundu
 
Basın danışmanları kral mı?
Kartal Belediyesi Basın Danışmanının kendisini eleştiren gazeteciye hakaret etmesi, Maltepe Belediyesi Basın Danışmanının basın mensuplarının telefonlarına cevap vermemesi, ‘Basın danışmanları kral mı oldu’ sorusunu gündeme getirdi
BELEDİYE Haberi
Basın danışmanları kral mı?

İstanbul Gazeteciler ve Yazarlar Cemiyeti (İSTGAD)  gazeteciye hakaret eden Kartal Belediyesi Basın Müdürü Hüseyin Güler'i kınadı. Bir gazetecinin köşesinde kendisini eleştirmesi sonrası Güler sosyal medya hesabından "üç kuruşluk namussuzlar, gazete değil paçavracılar, ahlaksızlar ve kahpeler" ifadelerini kullandı. Güler'in bu paylaşımının ardından İSTGAD yaptığı açıklamada bu sözleri kınadı. Güler'in istifasının istendiği açıklamada şu ifadelere yer verildi: “Derneğimizin yönetim kurulu üyesi Gazeteci Cengiz Yaprak’a sosyal medya üzerinden ağıza alınmayacak ifadeler ve hakaretlerde bulunan Kartal Belediyesi Basın Yayın ve Halkla İlişkiler Müdürü Hüseyin Güler’i kınıyoruz. Yazısında hiç bir hakaret ve iftirada bulunmayan Cengiz Yaprak, her gazetecinin yapmasını gerektiren eleştirilerde bulunmuş ve kamuoyunun merak ettiği soruları kendisine yöneltmiştir. Ancak, Cengiz Yaprak’ın hukukun dışına taşmayan eleştirilerinden rahatsız olan Kartal Belediyesi Basın Müdürü Hüseyin Güler, bir basın müdürüne yakışmayan ifadeler paylaşmıştır. Sosyal medya hesabından arkadaşımıza “Üç kuruşluk namussuz, gazete değil paçavra, ahlak ve şereften yoksun, kahpece!” gibi ağıza alınmayacak hakaretlerde bulunmuştur.

Kartal Belediyesi Basın Müdürlüğü’ne yakışmadığını düşündüğümüz bu arkadaşın, Cengiz Yaprak ve isim vermeden hakaret ettiği diğer gazetecilerden derhal özür dilemesini ve görevinden istifa etmesini bekliyoruz. Kartal Belediye Başkanı Sayın Gökhan Yüksel’in Basın Müdürünün bu çirkin tutumuna sessiz kalmasını esefle karşılıyoruz.”

MALTEPE BELED İYESİ BASIN DANIŞMANI NEREDE? 

Maltepe Belediyesi Basın Danışmanının da gazetecilerin telefonuna çıkmaması son dönemde basın danışmanları ‘kral mı oldu’ sorusunu gündeme getirdi. Temsil ettikleri kurumların basınla ilişkilerini sağlaması gereken isimlerin basınla kavga etmesi ise dikkat çekti.

Kaynak: Editör:
Etiketler: Basın, danışmanları, kral, mı?,
Yorumlar
Haber Yazılımı