Haber Detayı
22 Ekim 2020 - Perşembe 09:43 Bu haber 891 kez okundu
 
Başkan Yardımcı Han hakkında ilginç iddia
Maltepe belediye Başkan Yardımcısı Yahya Han, Kocaeli’nde bulunan fabrikasını sattı. Aynı fabrikada kiracı olarak üretime devam eden Han, bir süre sonra kirayı ödemeyince mal sahibi tarafından icraya verildi. Mahkeme tahliye kararı verdi, bu karar üzerine Belediye Başkan Yardımcısı Yahya Han, fabrikanın bir bölümünü sökerek götürdü
BELEDİYE Haberi
Başkan Yardımcı Han hakkında ilginç iddia

 

 

Darıca'da,11 bin 725 metrekare alanda temizlik ve ambalaj kağıdı üretimi yapan Maltepe Belediye Başkan Yardımcısı Yahya Han, iki yıl önce fabrika binasını ve arazisini İhsan Yümlü’ye sattı ancak aynı fabrikada kiracı olarak üretime devam etti. Aradan geçen bir yıllık süre içinde kirayı ödemeyen Yahya Han’a, İhsan Yümlü tarafından dava açıldı. Mahkeme icra takibi başlatılmasını istedi ve tahliye kararı verdi. Mahkeme tarafından verilen tahliye kararının ardından fabrikada boşaltma işlemi başlatıldı. Ancak Yahya Han, iddialara göre fabrikada satıldığında var olan eklendi bölümlerinin çelik konstrüksiyonlarını da sökerek götürdü. İhsan Yümlü’nün avukatı ise bu durum sonrası Yahya Han hakkında suç duyurusunda bulundu.

DİSİPLİNE SEVK EDİLMİŞTİ

Belediye Başkan Yardımcısı Yahya Han, geçtiğimiz Ocak ayında yapılan CHP Maltepe İlçe Başkanlığı seçimlerinde ‘delegeleri baskı altında tuttuğu’ gerekçesiyle partisi tarafından disiplin kuruluna sevk edilmişti.

Kaynak: Editör:
Etiketler: Başkan, Yardımcı, Han, hakkında, ilginç, iddia,
Yorumlar
Haber Yazılımı