Haber Detayı
07 Eylül 2019 - Cumartesi 13:49 Bu haber 395 kez okundu
 
Daha güvende olsunlar diye
Yeni eğitim öğretim yılı öncesi Maltepe’de Kaymakam meftun Dallı başkanlığında çocukların okula güvenli gidip gelebilmeleri için alınacak önlemler konuşuldu
EĞİTİM Haberi
Daha güvende olsunlar diye

Maltepe’de 2019-2020 eğitim öğretim yılı başlamadan önce okul ve okul çevrelerindeki güvenlik konuları düzenlenen toplantıyla ele alındı. Kaymakam Meftun Dallı başkanlığında gerçekleşen toplantıya Milli Eğitim Müdürü Hüseyin Aydoğdu, Maltepe Emniyet Müdür Yardımcısı Burak Akay, Maltepe Belediyesi Başkan Yardımcısı Salih Kara, muhtarlar,  okul müdürleri, okul aile birliği başkanları katıldı. Toplantıda, okullarda güvenliğin azami ölçüye çıkartılması, öncelik okullar başta olmak üzere kurulan güvenlik kameralarının çalışabilirliğinin kontrol edilmesi ve Kent Güvenlik Sistemi(KGYS) entegrasyonunun tamamlanması, diğer okullarda KGYS entegre şartı aranmaksızın okul güvenlik kamera sisteminin tamamlanması, okul servislerine yönelik güvenlik tedbirleri ve denetimler ele alındı. Uyuşturucu ile mücadelenin yanında açık sigara satışının önlenmesi, okul çevrelerinde bulunan internet kafelerin denetimi ile okul çevrelerinde öğrencilerin her türlü kötü alışkanlıklardan korunması için de yapılacak çalışmalar masaya yatırıldı.

HER TÜRLÜ TEDBİR ALINACAK

Toplantıda Kaymakam Meftun Dallı, 2019-20 eğitim öğretim yılı ikinci döneminde öğrencilerin huzurlu bir ortamda eğitim görmeleri için okul içlerinde ve çevrelerinde gereken her türlü tedbirin alınacağını belirtti. Çocuklar için herkesin birlikte hareket etmesi gerektiğine değinen Kaymakam Dallı; okul müdürleri, okul aile birliği başkanları, mahalle muhtarları ile  iş birliğiyle sürdürülen çalışmaların kararlılıkla devam edeceğini ifade etti. Dallı, "Her çocuk ve gencimiz bizim için çok kıymetlidir.  Onların en iyi şekilde yetişmeleri için bütün imkânlarımızı seferber ediyoruz. Mahalle halkının mahallesinde bulunan okullara gönüllülük esasıyla sahip çıkmasını okul aile birliği desteğini mutlaka sağlamalıyız. Her şey çocuklarımızın güvenliği için önemli. Ülkemizin geleceği ve geleceğimizin güvencesi çocuklarımızı, geleceğe hazırlarken onlara kaliteli eğitim vermek hepimizin sorumluluğudur. Bu konuda başarılı çalışmalar yapan arkadaşlarıma teşekkür ediyorum”  dedi.

Kaynak: Editör:
Etiketler: Daha, güvende, olsunlar, diye,
Yorumlar
Haber Yazılımı