Haber Detayı
07 Eylül 2020 - Pazartesi 19:54 Bu haber 469 kez okundu
 
Erdoğan’dan virüs açıklaması
SİYASET Haberi
Erdoğan’dan virüs açıklaması

 

Covit 19 vakalarının artması sonrası cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’dan açıklama geldi. Erdoğan, salgının tüm dünya ile birlikte Türkiye’yi de tehdit etmeye devam ettiğini söyledi.  Erdoğan açıklamasında şunları söyledi:

"Vatandaşlarımızdan tamam diye ifade ettiğimiz temizlik, maske, mesafe kurallarına sıkı bir şekilde riayet etmelerini bekliyoruz. Her ilimizde ihtiyaçlara göre ilave tedbirler alıyoruz. Bu çerçevede kafe ve restoranlar kurallara uygunluk bakımından çok daha sıkı denetlenecektir. Toplu taşımada ayakta yolcu alınmasına kesinlikle müsaade edilmeyecektir.

Maske kullanımı başta olmak üzere kurallara uymayan cezalar muhakkak tahsil edilecektir. Esnek ve kademeli mesai usullerinin yaygın şekilde tatbiki sağlanacaktır. Günlük vakalar her gün yayınlanıyor. Şeffaf bir şekilde yürüttüğümüz bu sürecin başarısı vatandaşlarımızın vereceği desteğe bağlıdır. Virüs henüz tedavisi bulunamamış bir hastalıktır. Bu durum her bireyin kendi tedbirinin kendisinin almasını zorunlu kılıyor. Hükümet olarak mart ayından sonra açtığımız çok sayıda yüksek kapasiteli hastane ile teşhis ve tedavi imkanlarını sürekli artırıyoruz. Sağlık çalışanlarımız vatandaşlarımıza hizmet vermek için can la başla çalışıyor.  

Sonbaharın yaklaşması ile birlikte grip gibi mevsim hastalıkların yükü üzerimize binmeden günlük vaka sayılarını 100’ün altına vefat sayılarını da mümkünse sıfıra indirmeliyiz. Dünyada bu salgın bitmeden gerçek anlamda kendimizi güvende hissedemeyeceğiz.  Salgında hayatını kaybeden tüm vatandaşlarımıza Allah’tan rahmet yakınlarına başsağlığı diliyorum., tedavisi süren vatandaşlarımıza şifalar diliyorum."

 

Kaynak: Editör:
Etiketler: Erdoğan’dan, virüs, açıklaması,
Yorumlar
Haber Yazılımı