Haber Detayı
09 Ekim 2019 - Çarşamba 11:12 Bu haber 2780 kez okundu
 
Erikci: Gülsuyu- Gülensu hacizlik
AK Parti Maltepe İlçe Başkanı Mehmet Erikci, borç batağında olan belediyeye ait olan ve insanların ikamet ettiği Gülsuyu-Gülensu’daki arazilerin hacizli olduğunu buraların satılma tehlikesiyle karşı karşıya bulunduğunu söyledi
SİYASET Haberi
Erikci: Gülsuyu- Gülensu hacizlik

31 Mart seçimleri sonrası ilk kez geniş katılımlı bir toplantı düzenleyen AK Parti Maltepe İlçe Başkanı Mehmet Erikci, Belediye Meclisinin halkın iradesinin yansıması olduğunu söyledi. “Biz bize oy veren insanları temsil etmek durumundayız” diyen Erikci, bazı CHP’li meclis üyelerinin amigoluk peşinde olduğunu söyleyerek, “Amigoluk iyidir ancak tribünde yapılırsa, meclis amigoluk yeri değildir” diye konuştu. AK Parti İlçe Başkanı, “Önceki dönem CHP’li belediye meclis üyelerinin haklarının yendiğini düşünüyoruz. Bugünkülere baktığımızda 2009-2014 arasındaki meclis üyelerinin hakkı yendiğini söyleyebiliriz” dedi.

Maltepe Belediyesinin borç batağında olduğunu ve bu nedenle seçim öncesi ALTAŞ tarafından Gülsuyu-Gülensu’da vatandaşların üzerinde ikamet ettiği tapusu belediyeye ait arazilerin hacize verildiğini hatırlatan Erikci, “Seçim döneminde şirket bu hacizleri kaldırdı ancak şimdi yeniden  bu arazilere haciz konuldu. Yani karşı taraf isterse bu arazilerin satılma riski var bu da oradaki vatandaşlarımızı mağdur edecek bir durum” dedi.

 

Su Akça

Kaynak: Editör:
Etiketler: Erikci:, Gülsuyu-, Gülensu, hacizlik,
Yorumlar
Haber Yazılımı