Haber Detayı
24 Ağustos 2020 - Pazartesi 17:21 Bu haber 506 kez okundu
 
Gençlik sorun içinde gören yok
Saadet Partisi Gençlik Kolları İstanbul İl Başkanı Abuzer Taşkent, gençliğin içinde bulunduğu sorunların ülkeyi yönetenler tarafından görmezden gelindiğini ve sorunların çözümüne yönelik bir adım atılmadığını söyledi
SİYASET Haberi
Gençlik sorun içinde gören yok

Saadet Partili gençlerden hükümete eleştiri… Saadet Partisi Gençlik Kolları İstanbul İl Başkanı Abuzer Taşkent düzenlediği basın toplantısında; ülkenin tarihin gerisinde, geleceğin uzağında bir zihniyet ile idare edildiğini söyledi. “Bu zihniyet, gençliğin ekonomik ve sosyal buhranlarının müsebbibidir” diyen Taşkent, gençliğin tüm milletlerin en kıymetli hazinesi olduğunu hatırlattı. Taşkent açıklamasında şunları söyledi: “Bugün, gençliğin inanç sorunu ciddi boyutlardadır. Gençliğin ahlak sorunu, umut sorunu, eğitim sorunu, bilim ve teknoloji sorunu, istihdam sorunu yine çok ciddi boyutlardadır. Gençlerimizin (19-35 yaş Arası) 4,5 Milyonu işsiz durumdadır. Bu gençlerimizin 1 milyonu üniversite mezunudur ve işsiz gençlerin 1,5 Milyonu sadece İstanbul’umuzda bulunmaktadır.

İKTİDAR TORPİLİ NORMALLEŞTİRDİ

Bugün, makyavelist-menfaatçi iktidar, siyasal İslam maskesi ile yalan, talan, torpil, rüşvet ve iltiması 18 yıllık iktidarı döneminde normalleştirmiştir. Gerek bu iktidarın içi boş eğitim sistemi yüzünden gerek yaşamadıkları İslam’ı dillerinden düşürmedikleri için, gençlik, İslami değerlere ne yazık ki mesafeli yaklaşmaktadır. Bugün iktidar, dindar bir nesil yetiştireceğiz derken ne yazık ki dini dar bir nesil ortaya çıkarmış bulunmaktadır. Her yıl deist, ateist veya agnostik olduğunu iddia eden genç sayısı ne yazık ki artmaktadır. Bu veriler gerek eğitim sisteminin gerekse de iktidarın icraatlarının doğal bir sonucudur. Biz Saadet Partisi Gençliği olarak bu durumu kabul etmiyoruz. Ve bu durumdan razı değiliz. İşte bu yüzden Saadet Partisi İstanbul Gençlik Kolları olarak tarihi yeniden yazacağız ve gençliği yine inancın bayrağını burçlara taşıyan bir gençlik olarak tarihteki o şanlı yerine ulaştıracağız. Gençliği inancı ile barıştıracağız.”

GENÇ KARDEŞİM KORKMA!

Gençlere umutlarını kaybetmemeleri çağrısında bulunan SP İstanbul Gençlik Kolları Başkanı Taşkent, “Korkma! Bu milletin istiklali için korkmayacak, umudunu yitirmeyeceksin. Dün nasıl emperyalizmin ve yerli işbirlikçilerinin üstesinden geldiysek bugün de aynısını yapacağız. Fabrikalarımızı açacak, madenlerimizi millileştirecek ve tam bağımsız Türkiye’yi inşa edeceğiz” diye konuştu.

Kaynak: Editör:
Etiketler: Gençlik, sorun, içinde, gören, yok,
Yorumlar
Haber Yazılımı