Haber Detayı
16 Ekim 2019 - Çarşamba 18:44 Bu haber 1394 kez okundu
 
'İbni Sina Tıp Merkezi 20 yıldır sağlıkta şifa kapısı'
İbni Sina Tıp Merkezi 20 yıldır sadece bölge insanına değil bütün İstanbul’a sağlık hizmeti vermenin ve insanların kaliteli yaşamına katkı sunmanın mutluluğunu yaşıyor
SAĞLIK Haberi
'İbni Sina Tıp Merkezi 20 yıldır sağlıkta şifa kapısı'

İbni Sina Tıp Merkezi, sağlıkta geçen 20 yılın değerlendirmesini ve önümüzdeki dönem hedeflerini basın mensuplarıyla paylaştı. 1999 yılında kurulan  Tıp Merkezinin 20 yıldır insanlara şifa dağıttığını hatırlatan Başhekim Müseyip Hakko, “Amacımız, danışan ve hastalarımızın sağlıklı ve mutlu bir yaşam sürmesine katkı sağlamak” dedi. Konuşmasına; “Her şey halkımız için sağlıklı toplumu sağlıklı bireyler oluşturur” sözleriyle devam eden Hakko hedeflerini ise şöyle açıkladı: “Bilimsel ve teknolojik gelişmeleri takip eden, hasta, hasta yakını ve çalışan memnuniyeti odaklı sektörde öncü olmak. Ticari bir kurum olarak açılmasına rağmen değerler ve hizmet bizim için ön planda, en önemli düsturlarımızdan biri hastalara saygı.”

 7 gün 24 saat hizmet veren, acil olarak, 3 birimde çocuk, dahiliye ve cerrahi birimleri. Hem röntgen hem laboratuvar olarak hizmet verdiklerini anlatan 20 yıldır olduğu gibi bundan sonra da aynı ilke ve değerlere bağlı kalarak insanların şifa bulması için çalışacaklarını kaydetti.

Başhekimden sonra söz alan İbni Sina Tıp Merkezi Yönetim Kurulu Başkanı Hasan Karadaş’ta, Maltepe ilçemizde bulunan okullardaki tüm öğrenci ve öğretmenlere sağlık hakkında farkındalık eğitimi verilmesi çalışmaları yapıyoruz” dedi. Karadaş, Evde sağlık hizmetinin belediyelerce verildiğini de hatırlatarak; “Ancak belediyenin verdiği hizmetin yeterli gelmiyor, bu açığı kapatmak için halkımıza yeterli hizmet vermek adına alt yapımızı oluşturduk” diye konuştu. Sadece bölgeye değil tüm İstanbul’a  hatta Türkiye’ye hizmet verdiklerini ifade eden Yönetim Kurulu Başkanı Karadaş, “Türkiye’nin her yerinden spesifik bazı tedavi yöntemleri için gelen hastalarımız var” şeklinde konuştu.

Sağlıklı yaşam için sporun önemine de değinen Karadaş, bu kapsamda spor ve kültürel etkinliklerde sosyal sorumluluk projelerinde yer almaya hazır olduklarını söyledi. Maltepe Belediyesi ile madde bağımlılığıyla farkındalık eğitimlerine yönelik projeleri  olduğunu hatırlatan Karadaş, “Özellikle risk ve dezavantaj oluşturabilecek bölgelerdeki okulların öğretmenleriyle bir farkındalık eğitimimiz var. Amatör spor kulüplerine de bu alanda destek veriyoruz” dedi. Toplantıda Tıp merkezinin acil hekimi Dr. Bilgin Torun’da sağlık müdahaleleriyle ilgili bilgi verdi.

Kaynak: Editör:
Etiketler: 'İbni, Sina, Tıp, Merkezi, 20, yıldır, sağlıkta, şifa, kapısı', ,
Yorumlar
Haber Yazılımı