Haber Detayı
10 Kasım 2020 - Salı 16:17 Bu haber 352 kez okundu
 
İstanbul ATA’sını andı
Atatürk’ün ebediyete intikal ettiği saat 09.05’te İstanbul’da hayat durdu. İstanbullular, iki dakika boyunca sirenler eşliğinde Atası’na saygı duruşunda bulundu
İSTANBUL Haberi
İstanbul ATA’sını andı

10 Kasım Atatürk’ü anma etkinliği İstanbul Valisi Ali Yerlikaya ve İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu’nun katılımı ile Taksim’deki Cumhuriyet anıtına çelenk sunumu ve saygı duruşu ile başladı. İstanbul Valisi Ali Yerlikaya “Cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ü, ebediyete irtihalinin 82. yıl dönümünde saygı, rahmet ve şükranla yâd ediyoruz. O, bu milletin istiklal ve istikbali için ateşten gömlek giydi. Sadece ve sadece milletine güvendi. Cumhuriyetimizin banisi Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ü saygı, rahmet ve şükranla yâd ediyoruz” dedi. Atatürk’ün, “Millet sevgisi kadar büyük bir sevgi yoktur. Şahsımız için değil, fakat mensup olduğumuz millet için elbirliğiyle çalışalım. Çalışmaların en büyüğü budur” sözünü hatırlatan Yerlikaya’nın konuşmasının ardından meydandaki tören sona erdi.

DOLMABAHÇE’Yİ ZİYARET

Vali Yerlikaya ve beraberindekiler daha sonra Atatürk’ün vefat ettiği Dolmabahçe sarayına geçerek burada yatağına çiçek bıraktı. Yerlikaya, ziareti “Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü ebediyete irtihal ettiği Dolmabahçe Sarayı’nda aziz hatıralarını da yad ederek saygıyla andık” sözleri ile paylaştı.

MEVLİT OKUTULDU

Cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa kemal Atatürk için daha sonra Dolmabahçe Valide Sultan Bezmi Âlem Camii’nde Mevlid-i Şerif  okutuldu ve Atatürk dualarla anıldı.

Kaynak: Editör:
Etiketler: İstanbul, ATA’sını, andı,
Yorumlar
Haber Yazılımı