Haber Detayı
04 Temmuz 2020 - Cumartesi 21:59 Bu haber 512 kez okundu
 
İstanbul’da mahalle evleri kuruluyor
İBB tarafından Mahalle Muhtarları Derneği’ne bilgilendirme toplantısı düzenlendi. Toplantıda İBB Başkanı İmamoğlu’nun seçim vaadi olan Mahalle Evlerinin hayata geçirileceği belirtildi
İSTANBUL Haberi
İstanbul’da mahalle evleri kuruluyor

İBB, Mahalle Muhtarları Derneklerini bilgilendirme toplantısı düzenledi. 40 muhtar derneğinin katıldığı toplantıda İBB Genel Sekreter Yardımcısı Şengül Altan Arslan, pandemi sürecinde gerçekleşen sosyal destek çalışmalarındaki özverili katkılarından dolayı muhtarlara teşekkür etti.

İLK ETAPTA İKİ TANE AÇILACAK 

İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu’nun seçim vaatleri arasında yer alan Mahalle Evleri Projesinin hazırlıklarının tamamlandığı bilgisinin verildiği toplantıda projenin içeriğiyse şöyle belirtildi: Mahalle kültürü yeniden canlandırılacak, yerel gereksinimlere uygun hizmet üretilecek. İlk etapta iki mahalle ile başlayacak proje daha sonra tüm kent geneline yayılacak. Kadınlara, yaşlılara, gençlere, çocuklara dokunan, sosyal ve kültürel yaşamı kapsayan, geniş yelpazede faaliyetlere sahip bir hizmet birimi olacak. Mahallenin gereksinimleri doğrultusunda mahalle insanının sosyoekonomik ve kültürel gelişimine katkı sağlayacak. Eğitim, bilgilendirme, bilinçlendirme çalışmalarının mahalle ölçeğinde yürütülmesini sağlayacak. Kadınların,  işsizlerin gelir ve meslek sahibi olabileceği eğitimler, atölye çalışmaları ve kurslar burada düzenlenecek. Mahalle Evlerinde, dezavantajlı ailelere verilen eğitim desteği ile fırsat eşitliğine katkıda bulunulacak, metropol kültürüne karşı sosyal dayanışmayı canlandıracak.

Kaynak: Editör:
Etiketler: İstanbul’da, mahalle, evleri, kuruluyor,
Yorumlar
Haber Yazılımı