Haber Detayı
01 Haziran 2020 - Pazartesi 15:00 Bu haber 837 kez okundu
 
İşte o işletmelerle ilgili yeni genelge
Maltepe Kaymakamı Meftun Dallı, lokanta, çay bahçeleri, ören yerleri, mahalle pazarları, sauna, ve spor merkezleri ile ilgili İçişleri bakanlığı tarafından yayınlanan son genelgeyi paylaştı. Dallı, işletmelerden sorun yaşanmaması için genelgeye mutlak suretle uymalarını istedi
EKONOMİ Haberi
İşte o işletmelerle ilgili yeni genelge

Lokanta, restoran, kafe, piknik yerleri ve giyim mağazalarının yeni dönemde nasıl hizmet vereceğine dair genelge İçişleri Bakanlığı tarafından valilere gönderildi. Genelgede,; salgınının görüldüğü andan itibaren Sağlık Bakanlığı ve Bilim Kurulunun önerileri Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın talimatları doğrultusunda, kamu düzeni ve toplum sağlığı açısından oluşturulduğu riski yönetme, izolasyonu temin etme, mesafeyi koruma ve yayılım hızını kontrol altında tutma amacıyla birçok tedbir kararı alınarak uygulamaya geçildiği hatırlatıldı.

NARGİLE VE CANLI MÜZİK YOK

Genelgede şu ifadelere yer verildi:  Faaliyetleri geçici süre durdurulan/askıya kısıtlanan lokanta, restoran, kafe, pastane, kıraathane, kahvehane, çay bahçesi  dernek lokallerinin ‘iskambil, tavla, nargile satışları ile doğrudan temasa neden olacak şekilde dans ve oyun amacıyla yapılan canlı müzik hariç olmak üzere 1 Haziran Pazartesi günü itibariyle belirlenen kurallar dahilinde saat 22.00’ye kadar hizmet vermeye başlayacak.  Kendi müşterilerine hizmet veren turizm tesislerinin bünyesindeki işletmeler saat sınırlamasına tabi olmayacak.

HAMAM VE SAUNALAR DA AÇILDI

Faaliyetleri geçici süre durdurulan yüzme havuzu, kaplıca, hamam, sauna, SPA merkezi gibi işletmeler 1 Haziran Pazartesi günü itibariyle kurallar dahilinde saat 22.00’ye kadar, spor merkezleri ise saat 24.00’e kadar hizmet vermeye başlayacak.

MANGAL YASAK

Daha önce genelge ile kısıtlanan park/bahçe, piknik alanları, mesire ve ören yerleri ile sahil bantları, piknik, spor, gezi, yürüyüş, balık tutma gibi faaliyetlere belirlenen kurallar çerçevesinde izin verilecek. Yerleşim yerleri içindeki park ve bahçelerde mangal yapılmasına izin verilmeyecek.

Kaynak: Editör:
Etiketler: İşte, o, işletmelerle, ilgili, yeni, genelge,
Yorumlar
Haber Yazılımı