Haber Detayı
10 Temmuz 2019 - Çarşamba 18:11 Bu haber 564 kez okundu
 
İYİ Parti: İsrafa var, emekliye yok
İYİ Parti Genel Başkan Yardımcısı Aytun Çıray, gıda maddelerine yüzde 30, elektriğe yüzde 56 zam yapılırken emekliye yüzde 5 zam verilmesine tepki gösterdi
EKONOMİ Haberi
İYİ Parti: İsrafa var, emekliye yok

Hükümet tarafından emeklilere Temmuz ayında yapılan yüzde 5 zamma İYİ Parti tepki gösterdi. Genel Başkan Yardımcısı Aytun Çıray  TÜİK’in açıkladığı enflasyon rakamlarının gerçekçi olmadığını belirterek; “TUİK, AKP iktidarının nasıl işine nasıl geliyorsa öyle çarpıtıyor. TÜİK’in enflasyonu pazardaki hesaba uymuyor” dedi.

İNSAF

Hükümetin İBB seçimleri ile ertelediği zamları peş peşe yapmaya başladığını ileri süren Çıray şöyle devam etti: “24  Haziran’dan bu yana motorin 29 kuruş, benzinin 27 kuruş, sigara 54 kuruş, rakı 7 lira 27 kuruş zamlandı. Alkollü içecekler ve tütün grubunda yıllık artış oranı yüzde 19.22’ye ulaştı, gıda ve alkolsüz içeceklerde ise bu oran  yüzde 28.44’ü buldu. Hane halkı için çok önemli bir kalem olan doğal gazda yıllık artış yüzde 76, elektrik ise  yüzde 56 zamlandı. Zamlarla birlikte vatandaşlarımızın hayatı ciddi bir şekilde zorlaştı. İktidar maliyet enflasyonu neredeyse sanki hiç yokmuş gibi davranmakla kalmayıp, enflasyonu ciddi bir şekilde yükselten israfa ve hesapsızlıklara devam ediyor.”

 

Kaynak: Editör:
Etiketler: İYİ, Parti:, İsrafa, var,, emekliye, yok, ,
Yorumlar
Haber Yazılımı