Haber Detayı
21 Temmuz 2020 - Salı 18:27 Bu haber 689 kez okundu
 
LGS'de 500 tam puan aldı
Özel Küçükyalı Tekden Ortaokulu öğrencisi Alper Tuna Acar LGS’de tüm soruları doğru cevapladı. Maltepe’de 500 tam puan alan tek öğrenci olan Acar, Maltepe Kaymakamı ve İlçe Milli Eğitim Müdürü tarafından ödüllendirildi
- Haberi
LGS'de 500 tam puan  aldı

LGS sınavında Maltepe’de tüm soruları cevaplayarak 500 tam puan alan öğrenciye ödül… Özel Küçükyalı Tekden Ortaokulu öğrencisi Alper Tuna Acar, Maltepe Kaymakamı Meftun Dallı ve İlçe Milli Eğitim Müdürü Hüseyin Aydoğdu tarafından ödüllendirildi. Maltepe’de 500 tam puan alan tek öğrenci olan Acar, Tekden İcra Kurulu Başkan Yardımcısı Nuri Özkan, Osman Taşdemir, Okul Müdürü Beytullah Eren ile birlikte İlçe Milli Eğitim Müdürü Hüseyin Aydoğdu’yu ziyaret etti. Alper Tuna Acar’ı başarısından dolayı tebrik eden Aydoğdu, okul yöneticileri ve öğretmenlerine de teşekkür etti. Aydoğdu, “Tüm soruları doğru cevaplayan ve 500 tam puan alma başarısını gösteren öğrencimizi tebrik ediyorum. Pandemi nedeniyle eğitime ara verilmesi birçok öğrencide olumsuz etki yaparken Alper, ders disiplininden kopmadan sınava hazırlanmış. Bu sonuç gösteriyor ki istenildiğinde ve planlı çalışıldığında başarı geliyor” dedi.

KAYMAKAM TARAFINDAN KABUL EDİLDİ

Aydoğdu, Alper Tuna Acar’ı ödüllendirdi ve ona çeşitli hediyeler verdi. Acar, öğretmenleri ve ailesi ile birlikte daha sonra Maltepe Kaymakamı Meftun Dallı tarafından kabul edildi. Dallı’da, başarısından dolayı öğrenciyi tebrik etti ve ona hediye verdi. Maltepe Kaymakamı, Acar’dan ders çalışma disiplinini lisede de bozmamasını istedi. Öğrencinin ailesini ve öğretmenlerini de tebrik eden Dallı, “Başarılarının devamını ve milletimize faydalı olmasını diliyorum” dedi.

Kaynak: Editör:
Etiketler: LGS'de, 500, tam, puan, , aldı,
Yorumlar
Haber Yazılımı