Haber Detayı
20 Haziran 2020 - Cumartesi 12:01 Bu haber 655 kez okundu
 
Maskeli LGS
Ortaokuldan mezun olan çocukların okuyacakları liseyi belirleyecek olan LGS başladı. Öğrenciler içeride ter dökerken yüzlerine maske takan ancak sosyal mesafe kuralına riayet etmeyen veliler de okul önlerinde merakla çocuklarını bekledi
- Haberi
Maskeli LGS

LGS sınavı nedeniyle 81 ilde saat 15.00’e kadar sürecek sokağa çıkma yasağı ilan edildi. Öğrencilerin sınav yerlerine daha iyi ulaşmalarını sağlamak, virüsün bulaşma riskini en aza indirmek amacıyla alınan yasak sonrası Maltepe’de de genel olarak insan yoğunluğunun az olduğu gözlemlendi. Öğrencilerse LGS sınavına girecekleri okullara velileri ile birlikte geldi. Gerekli kontrollerden sonra öğrenciler sınavın yapılacağı sınıflara alınırken velilerin okul bahçesinde beklemesine izin verilmedi.  

SOSYAL MESAFEYE UYULMADI

Maske takma zorunluluğunun getirilmesi, takmayanlara 900 TL ceza kesileceğinin açıklanması sonrası çocuklarıyla birlikte gelen velilerin hemen hepsinin maske taktığı görüldü ancak okul önünde çocuklarını bekleyen velilerin sosyal mesafe kuralına riayet etmedikleri de dikkat çekti.

Kaynak: Editör:
Etiketler: Maskeli, LGS,
Yorumlar
Haber Yazılımı