Haber Detayı
07 Aralık 2019 - Cumartesi 17:24 Bu haber 1170 kez okundu
 
Özdağ: Parlamenter sistem hemen şimdi
İYİ Parti Maltepe ilçe Başkanlığı tarafından ‘Saray Rejiminin Kaçınılmaz Çöküşü’ konulu toplantıda Milletvekili Prof. Dr. Ümit Özdağ konuştu.
SİYASET Haberi
Özdağ: Parlamenter sistem hemen şimdi

 

Özdağ: Parlamenter sistem hemen şimdi

İYİ Parti Maltepe ilçe Başkanlığı tarafından ‘Saray Rejiminin Kaçınılmaz Çöküşü’ konulu toplantıda Milletvekili Prof. Dr. Ümit Özdağ konuştu. Bugünkü sistemin çöktüğünü ifade eden Özdağ, vakit kaybetmeden parlamenter sisteme dönülmesi gerektiğini ileri sürdü

İYİ Parti Maltepe İlçe Başkanlığı TSKM’de ‘Saray Rejiminin Kaçınılmaz çöküşü’ konulu bir toplantı düzenlendi. İYİ Parti İstanbul Milletvekili Prof. Dr. Ümit Özdağ’ın konuşmacı olduğu toplantıya, Maltepe Belediye Başkan Yardımcısı Salih Kara, CHP İlçe Başkanı Savaş Yücel’de katıldı. Vatandaşların da yoğun ilgi gösterdiği ve salonu doldurduğu toplantının açılış konuşmasını yapan İYİ Parti Maltepe İlçe Başkanı Yağız Bayraktar, ülkemizin bugününün ve yarınının tehdit altında olduğunu söyledi. Daha sonra kürsüye gelen Prof. Dr. Ümit Özdağ ise konuşmasına; “Türkiye’de bir saray rejimi var son 17 senede parlamenter demokrasinin hukuk devletinin tasfiye edilmesi rejiminde kurulmuş bir saray rejiminin anayasası askıya alınmış bir sistemin içinden geçiyoruz” sözleri ile başladı.

REJİM ÇÖKECEK BEDEL AĞIR OLACAK

Özdağ konuşmasına şöyle devam etti: “Saray rejimi çökecek bunu hep birlikte görüyoruz zaten ama bu çöküş ne kadar gecikirse Türk milletinin ödeyeceği bedel o kadar ağır olacak. AKP, devlet yönetmek değil fethetmek ve dönüştürmek amacıyla iktidara geldiği günden bu yana devlete saldırıyor. Bir Müslüman kardeşliği süreci tasarladı ve bugün de Türkiye’de iktidar o ideolojik kökenden besleniyor, devletin kurumsal yapısını düşman gibi görüyor.

DEVLETİ FETHETMEK…

Devleti fethetmek için 2002 den bu yana herkesle işbirliği yapabiliyor önce FETÖ ile iş birliği yaptı. Türkiye Cumhuriyeti Devleti en büyük casusluk operasyonuna maruz kaldı. İçişleri Bakanı Süleyman Soylu dedi ki; FETÖ bizi PKK’nın bu yaşayan neslinin son müzakere edilebilecek nesil olduğuna ikna etti ve biz de bu zokayı yuttuk, PKK ile masaya oturmaya ikna etti. Düşünebiliyor musunuz bir terör örgütü başka bir terör örgütüyle AKP’yi masaya oturmaya ikna etmiş. Ve daha sonra o masa olsa da terör şefleri ile müzakere ve İmralı'da Öcalan'la anayasa yazıp Dolmabahçe'de bunu açıklamak noktasına gelmiştir.

LİYAKAT TERK EDİLDİ

Türkiye’de Liyakat terkedildi devlet, cemaatler ve tarikatlar arasında pay edildi sınırsız biat uzmanının ve bilginin yerini aldı. Valiler ve Kaymakamlar AKP'nin Vali ve Kaymakamı oldular muhalefet partilerinin karşısına çıkıp muhalefet partilerini engellemenin de mücadelesini veriyorlar sadece AK Partiyi desteklemekle kalmıyorlar, FETÖ ile yaşanan olayların arından AKP Şimdi de Türk ordusunu bir parti ordusuna çevirmeye çalışıyor.

PARLAMENTER REJİME DÖNMELİYİZ

Tüm bunların üzerine hukuk devletini ortadan kaldıran saray rejimi geldi. Bu devlet krizi aşılır, biz bunu aşmak zorundayız parlamenter demokratik sisteme tekrar dönüşü gerçekleştirmek zorundayız Ama bu yetmez devlet bu sahte Müslüman kardeşliği zemininde sahte bir ideoloji ile değil Türk milletinin Milli  menfaatlerini temsil eden zeminde tekrar yönetilmeye başlanmalıdır. Milleti ayrıştırdılar bir tarafta Ak Parti oy verirseniz milletin parçası oluyorsunuz eğer onlara oy vermezseniz zillet oluyorsunuz.

İÇ CEPHE GÜÇLÜ OLMALI            

Anadolu; Bermuda şeytan üçgenidir tarihin en zor coğrafyasında yaşıyoruz. Bu coğrafyada yaşamını sürdürebilmek için iç cephenin çok kuvvetli olması gerekiyor Gazi Mustafa Kemal Atatürk iç cephe diyor milli birliğimizin çok güçlü olması gerekiyor. Oysa Erdoğan iç cepheyi zayıflatıyor milli Birliği kullandığı dille zayıflatıyor ve bugün ne yazık ki Türkiye, Türk toplumu dünyadaki en kırılgan sosyal barış ortamına sahip olan toplumdan birisi diğerleri hangileri biliyor musunuz? Sudan, Kongo, Suriye  Pakistan, Irak. Ekonomide yaşanan sıkıntılara da değinen Özdağ, “Saray rejimi ekonomi üzerindeki denetimini yitirmiştir” diye konuştu.

SURİYELİLER GÖNDERİLMELİ

Türkiye’deki Suriyelilerin geri gönderilmesi gerektiğini dile getiren Özdağ; “Türkiye’de her 21 kişiden 1i Suriyeli. 2040 yılında sayıları 7 milyon 460 bine çıkıyor. Türk çocukları Suriye’de savaşırken Suriyeli gençler nargile içip, çocuklarımızı öldürebiliyorlar. Fatihte 16 yaşında çocuğumuzun kaburgalarını kırıp kalbinden bıçaklayarak öldürdüler. Uyuşturucu kaçakçılığı yapan herifleri korumaya ihtiyacımız mı var bizim. Suriye’de savaş devam ediyor diyorlar. Büyük bir toprak bütünlüğüne barış gelmiş durumda insanlar diğer ülkelerden dönüşlerini yapmaya başladılar. Hem savaş var diyorlar hem bayramda gidip bayram yapıyorlar” dedi.

HABER: SU AKÇA

Kaynak: Editör:
Etiketler: Özdağ:, Parlamenter, sistem, hemen, şimdi,
Yorumlar
Haber Yazılımı