Haber Detayı
25 Mart 2020 - Çarşamba 19:22 Bu haber 432 kez okundu
 
SAĞLIK BAKANINDAN SON DAKİKA AÇIKLAMASI
Bilim Kurulu toplantısı sonrası açıklama yapan sağlık Bakanı Fahrettin Koca, hastalığa karşı en önemli kozun yakalanmamak olduğunu söyledi
SAĞLIK Haberi
SAĞLIK BAKANINDAN SON DAKİKA AÇIKLAMASI

Sağlık bakanı Fahrettin Koca, Bilim Kurulu toplantısı sonrası kamuoyuna açıklama yaptı. İşte Bakan Koca’nın açıklamasının satır başları:

Bu mücadelede devletimiz güçlüdür. Benzer şartlardaki birçok ülke ile kıyaslanmayacak kadar güçlüdür.

Ülkenin sevgili gençleri; insan sayısının arttığı her ortam riskin arttığı ortamlardır. Sosyal mesafeyi koruyun. Evde sinema izleyin kitap okuyun.

Orta yaşlardaki vaka sayısı az değil, virüs genç yaşlı orta yaşlı ayırımı yapmıyor. Farkında olmadığınız bir hastalığınız varsa virüs onu ortaya çıkaracak ve tedavi güç olacaktır. Sosyal hayatınızı asgariye indirin.

Büyüklerimizin ziyaretine gitmek sakıncalı. Onları korumak zorundayız.

Tedbirlere sıkı sıkıya uyarsak bu özlem uzun sürmeyecek.

Milletimizin evlatları, artık oyunları evde oynuyoruz, dışarıya çıkmak yok. Misafir gelirse sarılmak yok. El öpmek yok. Sevgimizi saygımızı uzaktan gösteriyoruz. Arkadaşlarla yine görüşüyoruz ama görüşmeler telefonla oluyor.

Değerli anne babalar okullarımız koronavirüs sebebiyle tatil edildi kanısı var. Bu yanlış çocuklarımızın eğitimi devam ediyor. Şu an ara verilen eğitimin okul içinde sınıflarda yapılması eğitimin bir süreliğine internet ve TV üzerinden veriliyor bu esasında eğitimde giderek yaygın hale gelen bir modeldir. Uygulamayı tatil olarak görmeyin.

Kaynak: Editör:
Etiketler: SAĞLIK, BAKANINDAN, SON, DAKİKA, AÇIKLAMASI,
Yorumlar
Haber Yazılımı