Haber Detayı
07 Mayıs 2020 - Perşembe 21:55 Bu haber 1195 kez okundu
 
Sağlığınız için ayva yaprağı
Sağlığımıza birçok alanda faydalı olan ürünler aslında doğanın kendisinde mevut. Bu ürünlerden bir tanesi de meyvesini yediğimiz ama yaprağını belki de bilmediğimiz ayva.
SAĞLIK Haberi
Sağlığınız için ayva yaprağı

Ayva yaprağı aslında bir şifa kaynağı. Vücudumuzun kan şekerini düzenlemesine yardımcı oluyor. Ancak faydası sadece kan şekerini düzenlemekle sınırlı değil. Ayva yaprağı çayı tüketildiğinde Öksürüğün kesilmesini, ses tellerinin yumuşamasını sağlıyor. Soğuk algınlığına bağlı semptomların şiddetini azaltan ayva yaprağı kadınlar için de regl dönemi ağrılarını hafifletiyor. İşte Ayva yaprağının diğer bazı faydaları: Uykusuzluk problemini önler. İshali keser, hazımsızlığı önler. Öksürüğü geçirmek konusunda oldukça etkilidir. Kan yapar. Bronşiti geçirir. Sindirim sisteminde meydana gelmen zararlı mikropları öldürür. Harici uygulamada cildi yeniler. Ağız içinde meydana gelen aft gibi problemleri yok eder. Cilt üzerinde meydana gelen sivilce gibi problemleri tedavi eder. Göz kuruluğunu önler. Böbreklerin sağlıklı bir şekilde işlevlerini yerine getirmesini mümkün kılar. Karaciğer fonksiyonlarını korur.

HAZIRLAMASI KOLAY

Tüm bu faydaları görebilmek için ayva yaprağından yaptığınız çayı düzenli olarak tüketmeniz yeterli. Bunun için de yapmanız gereken;  Bir demlik sıcak suyun içine 20-25 adet kurutulmuş ayva yaprağı koyun, 5 dakika kısık ateşte kaynatın. Ardından yaprakları süzün ve çayı dinlendirin. Su ılık hale gelince için.

Kaynak: Editör:
Etiketler: Sağlığınız, için, ayva, yaprağı,
Yorumlar
Haber Yazılımı