Haber Detayı
26 Kasım 2019 - Salı 18:39 Bu haber 1384 kez okundu
 
Sevim: Günaydın
Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın ‘Tarım savunma sanayii kadar önemlidir’ sözüne Saadet Partisi İstanbul İl Başkanı’ndan cevap: Günaydın
SİYASET Haberi
Sevim: Günaydın

Saadet Partisi İstanbul İl Başkanlığı Kasım ayı divan toplantısı, TSKM’de gerçekleştirildi. Saadet Partisi Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu’nun da katıldığı programda bir konuşma yapan İl Başkanı Abdullah Sevim iktidarın tarım politikasını eleştirdi. Sevim; “Sayın Cumhurbaşkanının son derece önemli bir projesine şahit olduk. Geçtiğimiz günlerde bir toplantıda tarihi bir konuşma yapmış. Demiş ki; tarım savunma sanayii kadar önemlidir. Günaydın. Ama sen işbaşına geldiğin zaman Kemal Derviş tarafından hazırlanmış olan programı hiç aksatmadan uygulamak suretiyle Türkiye’nin can damarı olan tarımı ve hayvancılığı, onların talimatıyla bitirdin. Şimdi de kalkmışsın, diyorsun ki; tarım savunma sanayii kadar önemlidir. Hadi oradan, kimi kandırıyorsun” dedi.

ŞEKER FABRİKALARINI ÖZELLEŞTİRDİNİZ

Şeker fabrikalarının özelleştirilmesinin altında Amerikan Cargill’in olduğunu belirten Sevim, “Cargill bir rapor yayınlıyor. Diyor ki; mevcut şeker fabrikaları rantabl değil, karşı değil bunların kapatılması lazım. Bunu Türkiye Cumhuriyeti hükümeti talimat kabul ediyor ve şeker fabrikalarını özelleştirme kararı alarak özelleştiriyor. Cargill’i dinledikleri kadar bizi dinleselerdi bu duruma düşmezlerdi” diye konuştu. Türkiye’de yaşananın insan değil zihniyet problemi olduğunu ileri süren SP İl Başkanı; “Bu ülkenin bu zihniyetten kurtarılması, ülkemizin yeniden yaşanabilir bir ülke olması, yeniden büyük Türkiye olabilmemiz ve yeni bir dünyayı kurabilmemiz ancak Milli Görüş’le olur. Bu ülkenin bize ihtiyacı var, bu ülkenin Milli Görüş’e ihtiyacı var” dedi.

 

 

Kaynak: Editör:
Etiketler: Sevim:, Günaydın,
Yorumlar
Haber Yazılımı