Haber Detayı
23 Ekim 2019 - Çarşamba 16:05 Bu haber 1079 kez okundu
 
Teori beceriyle bütünleşecek
Öğrencilerin düşünsel, duygusal ve fiziksel ihtiyaçlarını destekleyen Tasarım Beceri Atölyesi Maltepe ECA Elginkan İlkokulu’nda Kaymakam Meftun Dallı’nın katıldığı törenle açıldı
EĞİTİM Haberi
Teori beceriyle bütünleşecek

ECA Elginkan İlkokulu  Beceri Tasarım Atölyesi, Kaymakamı Meftun Dallı, İlçe Milli Eğitim Müdürü Hüseyin Aydoğdu, AK Parti İlçe Başkanı Mehmet Erikçi, İstanbul Memur-Sen Başkanı Talat Yavuz,  ECA Elginkan Vakfı Başkanı Ali Erköse, Sabri Ülker Vakfı Başkanı Talat İcoz, öğretmen ve öğrencilerin katılımıyla gerçekleştirildi.

Atölyenin öğrencilere büyük katkıları olacağını, başarının yanı sıra öğrencilere farklı düşünme becerileri katacağını söyleyen Kaymakam Meftun Dallı “Biz yıllarca hep çocuklarımıza teorik bilgi vermekten, çocuklarımıza öğrettiğimiz şeyleri pratikte onlara yaptıramamaktan yakındık. Onun için gördüklerimizden çok mutlu olduk. Çocuklarımız okulda gördüklerini uygulamalı olarak hayata ancak bu şekilde hazırlanacaklar” dedi.

Konuşmasına, “Bizim en büyük sermayemiz insan” diye devam eden Dallı şunları söyledi: “Biz çocuklarımızı ne kadar iyi yetiştirebilirsek, geleceğe ne kadar iyi hazırlayabilirsek, donanımlı olurlarsa bu zor coğrafyada tutunma şansımız o kadar artar. Onun için bu tür etkinlikler son derece önemli. En başta okul müdürümüze, ilçe milli eğitim müdürümüze ama özellikle bu okulumuzu ilçemize kazandıran ve daha sonra da desteklerini esirgemeyen ECA Elginkan Vakfı ve aynı zamanda da Sabri Ülker vakfımıza da gönülden teşekkür ediyorum. Böyle okullarımızın sayısı artsın. Kaymakam Dallı’nın konuşmasının ardından atölyenin açılışı gerçekleştirildi. Dallı ve beraberindekiler atölyede öğrencilerin çalışmalarını izledi.

 

Kaynak: Editör:
Etiketler: Teori, beceriyle, bütünleşecek,
Yorumlar
Haber Yazılımı