Yazı Detayı
28 Haziran 2019 - Cuma 23:01 Bu yazı 280 kez okundu
 
SEÇİM TAMAMDA ERKEN SEÇİMDE NE?
Ziya Gökalp Şahin
 
 

Nihayet haftalardır gündemi meşgul eden seçim sona erdi.

Ulusal şirketlerden sokak arası esnafa kadar herkes belirsizlik psikolojisinden etkilendi. Para trafiği azaldı. Alım-satım durma noktasına geldi.

Bütün ahali işlerini erteledikçe, erteledi.

Bölünmeler, tartışmalar, kutuplaşmalar…

Bir gerçek var ki, seçimlerin çok sık olduğu ülkelerde istikrar, gelişim, değişim hep sekteye uğrar…

İstanbul’umuz için artık hayırlısı olsun.

Chp ‘nin halka dokunan bir aday çıkarması sokaklara inmesi büyük oranda karşılık buldu. Açıkçası Chp demek yanlış olur. İmamoğlu’nun çabası, şahsına münhasır duruşu esas etkendir. Muhafazakar bir aileye mensup olması ve Atatürk ilkelerine bağlı konuşmaları her kesimden ilgi görmesini sağladı.

Umarım geçmişindeki bazı karanlık kısımlarda ki gibi birisi olmaz ve gerçek anlamda bu güzel şehir için mücade eder, hizmetler yapar.

Gelinen noktada şehrin yeni başkanı bellidir. Çok ciddi bir oy farkıyla seçilmiştir. Tartışmaları,ayrışmaları bırakarak tebrik etmek doğru insanların yapması gereken sağ duyulu bir davranıştır.

Bir de erken seçim tartışmaları var. Seçim gündeminden hem ülke içindeki gelişmeleri hem de yurt dışındaki gelişmeleri takip edemedik. Basında yeteri kadar süre bulamadıklarından öğrenemedik.

Ey kendine solcu,sağcı,ocu,bucu diyen dostlar!

An itibariyle ülkemizin etrafı ateş çemberine dönmüştür!

Balkanlarda, Ege’de, Akdeniz’de, Ortadoğu’da, Ukrayna’da, Ermenistan’da konuşlanan hazırlanan ciddi bir askeri hareketlilik var.

Hazırlanan muhimmatlar, zırhlı birlikler, askeri personel sayıları hepsi şok olacağınız boyutlarda…

Araya bir erken seçim tartışması sokmak, zihinleri uyutmak, bilinçleri uyuşturmak üzerine stratejik bir planın tuzağına düşmektir.

Dünya meseleleri, Askeri gelişmeler, Bilimsel gelişmeler, Yerli üretimler, S-400 Hava savunma sistemi, G20 Zirvesi, Ekonomik mücadele, Eğitim sistemindeki yenilikler, İç hukuka ve demokrasiye olan güvenin her kesimce yeniden sağlanması gibi daha bir çok konuya tekrardan odaklanmalıyız.

Etrafımızı saran bu çemberi bu tezgahı kuranların başına geçirmek için ayrışmayı, ayrılıkları bırakarak birlikte hareket etmeliyiz.

Hayal ettiğimiz büyüyen gelişen Türkiye hayaline ulaşmak adına bir sonraki seçime kadar hız kesmeden hep birlikte küreklere asılma vakti.

Haydi güzel insanlar, haydi memleketine sevdalılar…

Gün yeniden birlik ve beraberlik günü…

Selam ile…

Çevre: Plastik bardak tabak kullanımı

Doğanın en büyük düşmanlarından birisi olan plastik poşetler bu yılbaşı itibariyle para karşılığı satılmaya başlandı. Bu uygulama ile poşet tüketimi azaldı ama bu yetmez. Temiz bir dünya için günlük hayatta tükettiğimiz birçok ürüne dikkat etmemiz gerekiyor.

Çöpüne Sahip Çık Vakfı Genel Müdürü Emrah Bilge, "Çok kısa süre ile kullandığımız şeylerden uzak duralım plastik çatal-bıçaklar olabilir, kağıt ya da plastik bardaklar olabilir. Kağıt ya da plastik pipetler olabilir. Kısa süreli kullandığımız şeylerden eğer bir alternatif varsa uzak durucaz. Kendi bardağamızı kullanacağız cam bardağımızı ya da porselen bardağımızı kullanacağız pipete ihtiyacımız yok pipet kullanmadan içeceğiz." önerisinde bulundu. Sağlığımız doğamız için tüm plastik ürünleri tüketmeyi bırakmalıyız.

 

Söz:

Anne karnına sığarken dünyaya neden sığmadığını ve en sonunda bir metrekarelik yere sığmak zorunda kalacağını fark etmeli insan.

‘Can Yücel’

 

 
Etiketler: SEÇİM, TAMAMDA, ERKEN, SEÇİMDE, NE?,
Yorumlar
Haber Yazılımı