Yazı Detayı
15 Nisan 2019 - Pazartesi 13:50 Bu yazı 444 kez okundu
 
Yine Yeni Yeniden Maltepe Ekspres
Cengiz Doğan
 
 

Değişimin önünde durmak akarsuyun önüne tahtadan set çekmeye benzer. Değişmemekteki ısrar sizi tarihin tozlu sayfalarının arasında olmanıza yol açar.

 

2004 yılında Maltepe’nin ilk internet haber sitesi olarak kurulduğumuzda yola çıkış amacımız aynıydı. Bugün de aynı. Biz Maltepe Ekspres olarak her zaman doğru haberi, hızlı ve tarafsız bir şekilde okurlarımıza ulaştırmayı ilke edindik. Birilerinin kalemi, kalemşörü olmayı değil toplumun sesi olmayı tercih ettik. Bu süreç içerisinde beklenti ya da temenni üzerine haberler yapmadık. Kimsenin tetikçisi de olmadık. Birileri adına bir başkalarına sorular sormadık.

 

Basit ama sade bir internet sitesinden sadece Maltepe’den haber vererek günlük ortalama 5 yeni haberle sizlere ulaştık. Haberlerimize düşüncelerimizi asla karıştırmadık. Farklı renk ve düşüncede olanlara da haber değeri olduğu sürece sayfalarımızda yer verdik.

 

Doğru söyleyeni 9 köyden kovarlar misali zaman zaman çeşitli telefonlar aldık, zaman zaman övgüler de aldık. Ama ne bu övgüler şımarttı bizi ne de üstü kapalı tehditler çizgimizden dışarı çıkmamıza neden oldu.

 

Haberlerimizde, haberin muhatabına da söz hakkı tanımaya özen gösterdik. İftira, karalamadan uzak gerçekleri yazdık. Dosya haberlerimizde duyduklarımızı değil belgeleyebildiklerimizi yazdık. Bunları yaparken kimseye yine hakaret diliyle yaklaşmadık. Haberciliğin gereklerini yerine getirdik.

 

Maltepe Ekspres olarak 15 yıllık süreçte ilk günkü çizgimizi koruyor olmak, eğilmemek, bükülmemek bizim için gurur vesilesi. Bundan sonra da bu çizgimizi koruyacağımızdan kimsenin şüphesi olmasın. Maltepe Ekspres hiçbir zaman birilerinin hegemonyasına girmeyecek ve sadece haber vermeye devam edecek.

 

Değişim dedik yazının başında; evet değişim teknolojik alt yapımızda oldu. 2004’ün teknolojisiyle hazırlanmış www.maltepeekspres.com sitemizi günümüz teknolojisine uyarladık. Maltepe Ekspres Gazetesinin internet sayfası yenilendi. Daha fazla haberi sizlere aynı anda sunabilmek, farklı kategorideki haberleri aynı sayfa üzerinde gösterebilmek ve elbette haberleri daha fazla fotoğrafla sunabilmek için yenilendik.  www.maltepeeksperss.com’u takip edin Maltepe’ye dair nerede ne varsa haberdar olun…

 

 
Etiketler: Yine, Yeni, Yeniden, Maltepe, Ekspres,
Yorumlar
Haber Yazılımı