Haber Detayı
29 Eylül 2018 - Cumartesi 21:21 Bu haber 524 kez okundu
 
SASAV’DA AÇILDI
- Haberi
SASAV’DA AÇILDI

Sanatçı Duygu Sabancılar’ın Kısmen Otobiyografi adını verdiği sergi sanat ve sanatçının dostu olan SASAV’da ziyaretçilerine açıldı

SASAV yeni bir  sanat etkinliğine daha ev sahipliği yaptı. Sanatçı Duygu S Sabancılar’ın, 80’li ve 90’lı yılları günümüze taşıdığı sergisi SASAV genel merkezinde açıldı. Açılışta konuşan SASAV Başkanı Ahmet Baykan, “Sanat eğitimi herkes için gereklidir. Ancak ülkemizin, sanat eğitimi  adına nicelik ve nitelik bakımından çağdaş ülkeler ile yarışabilmesi  için daha çok çaba göstermek zorundayız. Bu bağlamda, gerekli desteği ve ilgiyi oluşturmak için sağlıklı ortamların yaratılması gerekiyor. Vakfımızın sanatsal etkinliklerindeki ortamları yakalamayı,  içinde bulunmayı hedefleyen tüm genç yetenekleri ve sanatseverleri güçlü, ilkeli ve akademik eğitim sistemiyle birlikte başarıya ulaştırmayı ilke edinmiştir” dedi.

BİREYSEL HAFIZADAN TOPLUMSAL HAFIZAYA   

Sanatçı sergide hazırladığı eserlerle, doğduğu ve büyüdüğü 80’li ve 90’lı yıllardaki hatıralarına, hatıralarından da bugüne yaklaşıyor. Bugünden geçmişe, yetişkinlerin ideolojileri ile şekillenmiş çocukluk dünyasına bakıyor. Manipüle edilmiş bir temsilin öznesi olarak, en çok da manipülasyona uğradığı mekanlara, manipülasyonun simgesi nesnelere ve kişilere odaklanıyor. Otobiyografik bir kurgu ile oluşturulan çalışmalar; bireysel hafızada yer etmiş ve sıradanlaşmış ideolojik kurguyu görünür kılarken, kimlik ve kimliksizleşme kavramlarını da ele alıyor. Duygu Sabancılar, bireysel hafızadan toplumsal hafızaya hatırlananlar, hatırlanması gerekenler, hatırlanması gerektirilenlerle Kısmen Otobiyografi adlı sergisi 12 Ekime kadar ziyaretçilerine açık olacak.

 

Kaynak: Editör:
Etiketler:
Yorumlar
Haber Yazılımı