Haber Detayı
09 Eylül 2019 - Pazartesi 18:13 Bu haber 726 kez okundu
 
Dallı: Milletini seven nesiller yetiştireceğiz
Eğitim yılı açılışında konuşan Maltepe Kaymakamı Meftun Dallı,‘ Erdemli, ahlaklı, ülkesini, milletini seven, ‘söz konusu vatan ise gerisi teferruattır’ diyebilen insanlar yetiştireceğimiz bir yılı olmasını temenni ediyorum’ dedi
EĞİTİM Haberi
Dallı: Milletini seven nesiller yetiştireceğiz

Maltepe’de 2019-2020 eğitim öğretim yılı açılışı nedeniyle Evliya Çelebi İlkokulunda tören düzenlendi. Törene Maltepe Kaymakamı Meftun Dallı, Maltepe Belediye Başkan Yardımcısı Savaş Eroğlu, Maltepe İlçe Milli Eğitim Müdürü Hüseyin Aydoğdu, Ak Parti İlçe Başkanı Mehmet Erikçi, şube müdürleri, muhtarlar, öğretmenler, öğrenciler, veliler ve çok sayıda vatandaş katıldı. Törende öğretmen ve öğrencilere seslenen Kaymakam Dallı sözlerine, “İlköğretim haftamızın ve 2019-20 eğitim öğretim yılımızın başta sevgili çocuklarımız olmak üzere bütün eğitim camiamıza öğretmenlerimize, ilçemize ve ülkemize hayırlı uğurlu olmasını diliyorum” diyerek başladı. Dallı konuşmasını, “Çocuklarımıza hep beraber bu eğitim-öğretim yılında inşallah erdemli, ahlaklı, ülkesini, milletini seven, milletim, ülkem bugün benim için ne yaptı diyen değil ben ülkem için ne yaptım diye soran söz konusu vatan ise gerisi teferruattır diyebilen insanlar olarak yetiştirme imkânı bulacağımız bir eğitim öğretim yılı olmasını temenni ediyorum” sözleri ile sürdürdü.

SOSYAL MEDYA TEHLİKESİNE DİKKAT ÇEKTİ

Sosyal medyadaki bilgi kirliliğine de değinen Maltepe Kaymakamı şöyle devam etti: “Sosyal medya artık bir bataklık haline geldi. Çok zor çocuklarımızı bu sıkıntılardan uzak tutmak ama yine de diyorum ki hep beraber anne babalarımız, öğretmenlerimiz, hepimiz bu mecralarda çocuklarımızın nasıl davranmaları gerektiği konusunda eğitmeye çalışalım. Hakikaten bu ülkenin geleceği bir arada yaşamayı bilen, bu konuda hassasiyeti olan insanların yetişmesine bağlı.  Çeşitli etnik kökeni, dini mensubiyeti itibariyle insanlarımızı bölmeye çalışan düşmanlarımız var. Bu coğrafyada yaşadığımız sürece bu hep olacak. Onun için birbirimizi sevmeyi, bir arada yaşamayı, bir birimize saygı duymayı öğretemezsek çocuklarımıza işimiz zor olacak gibi gözüküyor. Onun için bu konularda hep beraber hassasiyet gösterelim. Sayın milletvekilimize eğitim-öğretim işlerimizde bize verdikleri destekten ötürü bir kez daha teşekkür ediyorum.”  Öğretmenlerin her zaman anne baba olduğunu ifade eden Maltepe Belediye Başkan Yardımcısı Savaş Eroğlu’da, 2019-20 ilköğretim haftasının başarılı olmasını diledi.

GELECEĞİMİZİ İNŞA EDİYORUZ

Maltepe İlçe Milli Eğitim Müdürü Hüseyin Aydoğdu’da velilerden çocukların cep telefonundan, televizyon ve internet başında saatlerce zaman geçirmekten uzak tutmalarını istedi. Aydoğdu, ‘'Bugün Maltepe Milli Eğitim Müdürlüğü olarak 2019-2020 eğitim-öğretim yılına her anlamda hazır bir şekilde başlıyor olmanın verdiği huzur ve mutluluk içindeyiz. Geleceğimizi inşa etmenin en önemli gücünü ifade eden öğretmenlerimiz, birikimimizi, tarihimizi, köklerimizi ve değerlerimizi özverili bir şekilde öğrencilerimize aktarmanın gayreti içindeler. Araştıran, okuyan, hedefleri olan, kendisinin ve çevresinin farkında bir neslin yetişmesinde eğitim en önemli yolumuzdur" şeklinde konuştu.

Kaynak: Editör:
Etiketler: Dallı:, Milletini, seven, nesiller, yetiştireceğiz,
Yorumlar
Haber Yazılımı