Haber Detayı
25 Haziran 2020 - Perşembe 11:39 Bu haber 265 kez okundu
 
Feyzioğlu’na Vatan desteği
Vatan Partisi Genel Başkanı Doğu Perinçek, çoklu baro sistemine karşı çıkanların hedefinde Metin Feyzioğlu olduğunu söyledi
SİYASET Haberi
Feyzioğlu’na Vatan desteği

Avukatların çoklu Baro sistemine karşı çıkarak Ankara’ya yürümeleri ile ilgili değerlendirmede bulunan Vatan Partisi Genel Başkanı Doğu Perinçek, eylemin Barolar Birliği Başkanı Metin Feyzioğlu’na muhalefet yürüyüşüne dönüştürmelerini eleştirdi. Perinçek “Mecliste konuyla ilgili mücadele veren Feyzioğlu’na destek vermek yerine sırtlarını döndüler. Amaçlarının çözüm üretmek değil maraza çıkarmak olduğu görüldü” dedi. Hükümetin çoklu baroya geçme gibi bir düzenlemeyi Meclise getirmeyeceğini savunan Perinçek, “Şu anda hükümetin çoklu baro diye bir önerisi yok. Kimsenin önüne taslak olarak gelmedi. Ancak tevatürlerle kamuoyunu kızıştırmak isteyen belli merkezler var. Şayet böyle bir şey olursa hepimiz en kararlı şekilde tavır alırız” açıklamasını yaptı.

Baroların yürüyüşünün HDP yürüyüşü ile aynı zamanda yapılmasının sorgulanması gerektiğini ileri süren Vatan Partisi Genel Başkanı, “Mecliste barolarla ilgili genel düzenlemeyi tartışmaya davet edilen Baroların buna tenezzül etmeyip, HDP-PKK’nın yürüyüşünden hemen sonra yürüyüş başlatmaları önemli. Kendi yürüyüşleri hezimetle sonuçlanan HDP’nin en başından baroların yürümesini desteklediğini biliyoruz. Dikkat ederseniz Feyzioğlu’na sırtını dönenlerin söylemleriyle, PKK ve FETÖ çevrelerinin Barolar Birliği Başkanımıza karşı söylemleri aynı. Çünkü ikisinin de yönlendirildikleri merkez aynı. Feyzioğlu, esas olarak Amerikan emperyalizmi, PKK ve FETÖ tarafından hedef alınıyor” dedi.

 

Kaynak: Editör:
Etiketler: Feyzioğlu’na, Vatan, desteği,
Yorumlar
Haber Yazılımı