Haber Detayı
08 Ağustos 2019 - Perşembe 17:56 Bu haber 1403 kez okundu
 
İşte İstanbul’un A takımı
İstanbul’un A takımı basının karşısına çıktı. İBB Başkanı İmamoğlu, “Liyakate önem veren, partizanlık yapmadan insanları kucaklayan, özellikle işinin ehli insanlara işi teslim etme anlayışıyla yol yürüme prensibini gerçekleştirdik” dedi
İSTANBUL Haberi
İşte İstanbul’un A takımı

İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu, önümüzdeki 5 yıl İstanbul’da kendisiyle beraber görev yapacak  A takımını açıkladı. İBB üst yönetimini belirlerken liyakate büyük önem verdiklerini ve partizanlık yapmadıklarını belirten İmamoğlu, “İnsanları kucaklayan, özellikle işinin ehli insanlara işi teslim etme anlayışıyla yol yürüme prensibini gerçekleştirdik” diye konuştu. İmamoğlu, “21. yüzyıla yakışan ve bu çağın gereklerin yerine getiren, özellikle şehrimizde yaşayan çocuklarımızın gençlerimizin geleceğe dair umutlarını yeşerten bir anlayışla bu kenti yönetmek. Yeni nesil bir siyaset anlayışıyla bu kentin yöneticiliğini yapmak, bu anlayışla bu kente hizmet etmek yerel demokrasiyi en üst seviyede tutarak yeni nesil yerel demokrasi anlayışıyla bu şehri yönetmek bizim esas bakışımız olacaktır. Prensiplerimizin başında bu kente özen göstermek ve bu şehirde yaşayan herkese saygı duyarak yöneticiliğini ortaya koymak geliyor. Bu kentin tarihine, maneviyatına, denizine, doğasına, havasına, suyuna, her dokusuna özen göstererek bu kentin yöneticisi olmak, bu kente zarar getirecek riskleri ortadan kaldıracak anlayışı bu şehirde hakim kılmak istiyoruz. İnsana saygı duyarak bu şehri yönetmek, önce insan diyerek hizmetlerinizi bu topluma servis edebilmek istiyoruz. Kişilere, kurumlara, özel seçilmiş derneklere, vakıflara değil, topluma, halka hizmet edebilmek. Halka hizmet ederken hiçbir ayrım yapmadan topluma hizmet edebilme karakterini en üst seviyede tutabilmek demektir. Bütün bu kavramlar bizim yol haritamızın ana prensipleri olacaktır” dedi.

CHP ve İYİ Parti yöneticileri, ilçe belediye başkanları ve meclis üyelerinin de katıldığı toplantıda  İBB’nin üst yönetiminde yer alan isimler şöyle oldu:

İBB’nin Genel Sekreteri Yavuz Erkut

Genel sekreter yardımcıları Şengül Altan Arslan, Yeşim Meltem Şişli, İbrahim Orhan Emir, Mehmet Çakılcıoğlu, Murat Kalkanlı, Murat Yazıcı, Turgut Tuncay Önbilgin

Başkan danışmanları: Murat Ongun, Ertan Yıldız ve Yiğit Oğuz Duman

İETT Ahmet Bağış, BELBİM A.Ş Yücel Karadeniz, BELTUR A.Ş’ye Ömer Güçlü Şeneler, BİMTAŞ A.Ş’ye Nazım Akkoyunlu, Boğaziçi Yönetim A.Ş’ye Ethem Pişkin, Enerji A.Ş’ye Aslan Değirmenci, Halk Ekmek A.Ş’ye Salih Bekaroğlu, Hamidiye A.Ş ve Güven Su’ya Sertaç Nişli, İSBAK A.Ş’ye Bahaddin Yetkin, İSFALT A.Ş’ye Burak Sırali, İSPARK A.Ş’ye Murat Çakır, İSPER A.Ş’ye Banu Saraçlar, İSTAÇ A.Ş’ye Mustafa Canlı, İstgüven’e Ahmet Can Buğday, İSTON A.Ş’ye Ziya Gökmen Togay, İsttelkom’a Nihat Narin, KİPTAŞ A.Ş’ye Ali Kurt, Kültür A.Ş’ye Serdal Taşkın, Medya A.Ş’ye İpek Elif Atayman, Spor A.Ş’ye İzzet Renay Onur, Şehir Hatları A.Ş’ye Sinem Dedetaş, UGETAM’a İbrahim Edin.
 

Kaynak: Editör:
Etiketler: İşte, İstanbul’un, A, takımı,
Yorumlar
Haber Yazılımı