Haber Detayı
08 Ağustos 2019 - Perşembe 22:34 Bu haber 1303 kez okundu
 
İTİNA İLE SORUN ÇÖZÜLÜR
ECA Elginkan Anadolu Lisesinde velilerin haftalardır yaşadığı sıkıntı sırasında ortalıkta görünmeyenler, sorun çözülünce sahiplenme yarışına girdi
SİYASET Haberi
İTİNA İLE SORUN ÇÖZÜLÜR

Maltepe ECA Elginkan Anadolu Lisesinde iki katı kontenjan açılması sonrası veliler isyan etmişti. Maltepe Ekspress velilerin  bu haklı tepkisini her gün gündeme taşırken bazı siyasiler ve basın kuruluşları ise olayı görmezden gelmeyi tercih etti. Velilerin ikili öğretime karşı olan tutumlarını sürekli gündemde tutan Maltepe Ekspress’in haberleri sonrası İl Milli Eğitim Müdürlüğü ve İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü okulda incelemeler yaparak kullanılmayan salonları da şubeye çevirme kararı aldı. Böylece yeni sınıflar oluşturularak okulda tekli öğretime devam kararı verildi.

ECA Elginkan Anadolu Lisesinde yaşanan sorunun çözülmesinden sonra ise ‘sorunu ben çözdüm’  yarışı başladı. Olay sırasında velilere destek olmayan, herhangi bir açıklama yapmayan bir milletvekilinin, sorunu yaptığı girişimle çözdüğü ileri sürüldü. Bu milletvekilinin nasıl bir girişim yaptığı konusunda ise en küçük ayrıntıya yer verilmemesi dikkat çekti. Aynı milletvekilinin FETÖ’nin el konulan okulunun Diyanet İşleri Başkanlığına devredilirken ses çıkarmamasının asıl soruna yol açtığı ise unutuldu. Milletvekilini parlatma çabası, Maltepe Lisesinin de onun tarafından Fen Lisesi yapıldığı yönündeydi. Şimdi biz aynı milletvekilinden yaptığı girişimlerin bir benzerini yaparak FETÖ’den el konulan ve Diyanet İşleri başkanlığına devredilen kolejin yeniden İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü bünyesine alınarak lise olarak açılmasını bekliyoruz. Biz yine FETÖ’den devralınan ilkokulun harabe halden çıkartılarak eğitime kazandırılmasını bekliyoruz. Biz yine aynı örgütün el konulan idari binasının yabancılar için yurt değil ilçede ihtiyaç olan eğitim için kullanılmasını bekliyoruz. Yaptığı girişimlerle her sorunu çözen milletvekilinin Maltepelilerin bu isteklerini kırmayacağını düşünüyoruz.

 

Kaynak: Editör:
Etiketler: İTİNA, İLE, SORUN, ÇÖZÜLÜR,
Yorumlar
Haber Yazılımı