Haber Detayı
31 Ağustos 2019 - Cumartesi 17:45 Bu haber 675 kez okundu
 
Maltepe zaferi Manga ile kutladı
30 Ağustos Zafer Bayramı’nın 97. yıl dönümü, Maltepe’de muhteşem bir konserle kutlandı. Binlerce kişi ellerinde Türk Bayrakları ile Maltepe Meydanını doldurarak zafer coşkusuna ortak oldu
BELEDİYE Haberi
Maltepe zaferi Manga ile kutladı

Maltepe Belediyesi 30 Ağustos Zafer Bayramının yıldönümü için kutlama etkinliği düzenledi. Belediye Başkanı Ali Kılıç ve Belediye Başkan Yardımcılarının da katıldığı fener alayında onbinler yürüdü. Atatürk posterleri, meşaleler olan ve üzerlerinde “Bu Zafer Hepimizin” yazan tişörtler giyen Maltepeliler, İzmir’in Dağlarında, Hoş Gelişler Ola, Hayat Bayram Olsa ve “Memleketim  marşlarını hep birlikte söyledi.  Yürüyüşte, “30 Ağustos Zafer Bayramımız kutlu olsun” pankartı açıldı. İlçe meydanında son bulan yürüyüş sonrası dev Atatürk posteri ve dev Türk bayrağı açıldı. Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve şehitler anısına 1 dakikalık saygı duruşu ve İstiklal Marşı okundu. Meydanda bulunan coşkulu kalabalığa seslenen Belediye Başkanı Ali Kılıç,  “Bugün dünya tarihinde ender görülecek bir zaferin 97. yıl dönümü için buradayız. Yani 97 yaşındaki bir Cumhuriyet için buradayız. Bugünü düşünerek tam bundan 1 ay önce, Mustafa Kemal Atatürk’ün bir sabah tam saat 05.30’da ‘Ordular ilk hedefiniz Akdeniz’dir, ileri’ emrini verdiği Kocatepe’deki o mevziye gittim. Neden gittim oraya? Çünkü o anı, o coğrafyayı, o havayı teneffüs etmek istedim. Eğer aranızda hala Kocatepe’ye, Dumlupınar’a gitmemiş gençlerimiz var ise bir gün mutlaka oraya ayağınızın değmesi lazım. Çünkü o tepeden bir şahin gibi bakan Mustafa Kemal’in o 100 kilometrelik alanda düşman kuvvetlerini nasıl alt ettiğini hayretler içerisinde görürken, aynı zamanda Mustafa Kemal’in bu askeri dehasına da bir kere daha saygı duymuş olacaksınız” dedi.

Osmanlı İmparatorluğu’nun külleri arasından gencecik bir Cumhuriyet’i yaşatan Atatürk’ün evlatları olduklarını kaydeden Kılıç, “Bugün 81 milyon Türkiyeliyiz. Hiç kuşku duymuyorum ki doğusundan batısına, güneyinden kuzeyine, Kars’tan Ardahan’a, Edirne’den Tekirdağ’a, Antalya’dan Samsun’a kadar tek bir yumruk gibiyiz. O gün ülkemizi parçalamak isteyen emperyalist güçler, Türk toplumunu kutuplaştırmak istiyorlar. Bizim çatı kimliğimiz Mustafa Kemal Atatürk’tür ve kurduğu Türkiye Cumhuriyeti’dir” diye konuştu.  Kılıç’ın konuşmasının ardından sahne alan Manga grubu ise “Bir Kadın Çizeceksin”, “Cevapsız Sorular”, “Dursun Zaman”, “Yadeller”, “Alışırım”, “Hayat Bu İşte” gibi sevilen şarkılarını Maltepeliler için seslendirdi. 

Kaynak: Editör:
Etiketler: Maltepe, zaferi, Manga, ile, kutladı,
Yorumlar
Haber Yazılımı