Haber Detayı
23 Haziran 2020 - Salı 21:24 Bu haber 399 kez okundu
 
Saadet Partisi’nden 8 maddelik çözüm önerisi
Her sağanak yağışta İstanbul’da ayın manzaraların yaşandığını ve can kayıplarının olduğunu belirten Saadet Partisi İstanbul İl Başkanı Abdullah Sevim, tepkisini ‘Aynı filmi seyretmeye devam ediyoruz’ sözleri ile dile getirdi
SİYASET Haberi
Saadet Partisi’nden 8 maddelik çözüm önerisi

İstanbul’da yağmur sonrası yaşanan görüntülerin ardından Saadet Partisi İstanbul Başkanı Dr. Abdullah Sevim açıklamalarda bulundu. Su taşkınlarının hemen her şehirde sorun teşkil ettiğini belirten Sevim “Yıllardır hatta on yıllardır gördüğümüz bir filmi, yeniden ve yeniden seyretmeye devam ediyoruz” dedi. Sevim, su baskınlarının önlenmesi için önerilerini ise şöyle sıraladı:

“Altyapıda parçalı yapıya son verilmeli. İstanbul'un altyapısı tek merkezden inşa edilmeli ve işletilmeli. Zaten ayrı olması gereken yağmursuyu hatları ve kanalizasyon hatlarının birlikte kullanıldığı yerler hızlıca tespit edilip ayrıştırılmalı. Yeni yağış rejimleri ve mevcut taşkınlar baz alınarak yeni planlamalar yapılmalı. 11 yıl önce 30 insanımızı kaybettiğimiz Ayamama Deresi başta olmak üzere, şehrin içinde kalmış tüm dereler ıslah edilmeli. Dere koruma bantları genişletilmeli ve bu bantlardaki yapılar istimlak edilmeli. Şehir yüzeyinin yağmursuyu geçirgenliği toprak alanlar, uygun asfaltlar vasıtasıyla arttırılmalı. Bu sayede yeraltı sularının da beslenebilmesi sağlanmalı. Şehrimizde yağmur suyunun evlerde kullanılmasını sağlayan sistemler teşvik edilmeli. İstanbul’da yağmur suyu hasadı yapan sistemler teşvik edilerek yaygınlaştırılmalı.”

Kaynak: Editör:
Etiketler: Saadet, Partisi’nden, 8, maddelik, çözüm, önerisi,
Yorumlar
Haber Yazılımı